Az eddig a nagyvállalati ügyfelekre koncentráló Qualysoft a kkv-piacon is meg akar jelenni, ennek érdekében leányvállalatot hozott létre pécsi központtal.
A közép-európai régió 7 országában jelen lévő Qualysoft-csoport az elmúlt években jellemzően a nagyvállalatok számára nyújtott különböző informatikai szolgáltatásokat. Most egy számára új cégcsoport, a magyar gazdaság legnagyobb részét alkotó kis-és középvállalatok igényeinek kiszolgálására készül.

Ennek első lépéseként idén tavasszal Pécsett létrehozta új leányvállalatát, a Qualysoft SME (Small and Medium Enterprise) Solutions Kft-t.

Az új cég elsődleges célja olyan innovatív alkalmazások kifejlesztése, amelyek a kis- és középvállalatok működési hatékonyságát növelik: testre szabott a funkcionalitásuk, egyszerű a kezelhetőségük, mindez kimagasló az ár/teljesítmény viszony mellett.

Kkv-s tapasztalatok A Qualysoft egyik tulajdonosa, Mayer Róbert szerint a helyszínválasztás több szempontból sem véletlen: a leányvállalat ügyvezetője, Szabó János személyében itt találták meg azt a szakembert, aki az elmúlt évek során rengeteg tapasztalatot gyűjtött a kkv-k kiszolgálásában. Emellett pedig az ország egyik legnépesebb informatikus képzésének helyet adó Pécsi Tudományegyetem óraadó tanára, ami különösen fontos a Qualysoftnak, hiszen így a hallgatók továbbképzésével folyamatosan biztosítani tudják a munkaerő-utánpótlást.

„Az egyetemi oktatás során számos olyan fiatallal találkoztam már, akik később vállalkozásaimnál munkavállalók lettek. A Qualysoft SME-nél is az a célom, hogy lehetőséget adjak azon tehetséges fiataloknak, akiknek képességeit az egyetemen és a nálunk eltöltött nyári gyakorlatokon megismerhettem. Nekik ez egy kiváló ugródeszka lehet: ha nálunk bebizonyítják, hogy képesek precíz és kreatív munkavégzésre, lehetőséget kaphatnak a Qualysoft cégcsoport többi vállalatánál is kipróbálni magukat.” – tette hozzá Szabó János, a cég ügyvezetője.

Új termékek A Qualysoft a következő időszakban többszáz millió forint értékű fejlesztést tervez megvalósítani a kis- és közepes vállalati piacon. Ennek eredményeként 2012 első negyedévében egy sor új termékkel kíván megjelenni, elsőként egy kifejezetten brókereknek szánt szoftverszolgáltatással. (x)

A kisebb hazai gyártóvállalatok elengedhetetlennek tartják a digitalizációt

Egy friss kutatás szerint az üzleti siker és a technológiai fejlődés csereszabatos kifejezésként élnek a kisebb gyártó vállalkozásokat irányító vezetők fejében.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.