November 5-én rendezi a PMI Budapest éves nemzetközi konferenciáját, ezúttal virtuális térben.

Egyszerre korlát és lehetőség egy konferenciának, hogy a virtuális térbe költözik. Ezt mutatja a PMI Budapest Chapter által évek óta szervezett Art of Project konferencia is, amit a szervezők Közép-Európa legnagyobb angol nyelvű projektmenedzsement-konferenciájaként hirdetnek – valószínűleg joggal. Az idei, november 5-ei program jól mutatja, hogyan lehet erényt kovácsolni egy korlátozásból: a programfelelősök szárnyalhatnak, mert az eladók sokkal rugalmasabbak, az egyeztetés egyszerűbbé válik.

Egy ilyen előadásra valószínűleg sokkal könnyebb rávenni egy érdekes-fontos szakembert, éljen a világ bármely szegletében is, mint egy olyanra, amely hosszas utazással jár, hiszen egy-két 20-30 perces idősávot szinte mindenki be tud iktatni a naptárába, ha nem kell hozzá plusz három napot távol lennie a munkahelytől. Ezt a lehetőséget az Art of Project szervezői ki is használták.

A konferencia egyik biztos pontja, hogy a programot idén is Bőgel György, a CEU professzora vezeti. És abban sincs változás, hogy idén is lesz mesterkurzus a konferenciát követő napon. November 6-án dr. Agata Czopek, a PMI svájci tagozatának elnöke és a Philip Morris digitális marketing fejlesztéséért felelős vezetője tart két háromórás workshopot. A két kurzus témája azonos: a karrierépítés. A leírás szerint a résztvevők megismerhetik azt az öt legfontosabb készséget, aminek birtokában a jövőben is kelendőek lesznek a munkaerőpiacon.

A szervezők a lehetőségek adta keretek között mindent elkövettek, hogy megőrizzék a konferenciák egyik legfontosabb értékét, a személyes tapasztalatcsere lehetőségét. Ha olyan módon erre nem is lesz lehetőség, mint egy fizikai konferencia esetében, de minden egyes panel egy 'kérdések és válaszok' résszel zárul, ahol a panel előadóit lehet élőben kérdezni.

Amerikai túlsúly...

Az előadók között idén egyértelmű az amerikai szakemberek túlsúlya. Mindössze egy magyar került be a kínálatba, Sághi Attila, a Városliget Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese, a Liget Budapest Projektet mutatja be a projektmenedzsment szempontú megközelítéssel.

A legegzotikusabb előadásnak kétségkívül Michaela Musilova űrbiológusé ígérkezik. A HI-SEAS (Hawai’i Space Exploration Analog and Simulation) program igazgatójaként dolgozó szakember a munkájáról beszél majd: kollégáival ún. analóg szimulációs körülmények között azt kutatja, hogy ki lehet-e alakítani a Marson egy emberek lakta kutatóbázist.

A fentebb említett Agata Czopek mellett előad a PMI két globális alelnöke is. A londoni Otema Yirenkyi az ötletek megvalósíthatóságáról beszél. Az USA-ban élő Olivier Lazar előadása pedig a konferencia alcímére (The Project Economy: The Transformative Project Manager from idea to reality) reagálva a projektgazdaság társadalmi hatásaival foglalkozik.

Emellett lesz szó agilis módszertanról és eszközkészletről Beth Oullette tanácsadó (USA) tolmácsolásában. Greta Blash tanácsadó, tréner (USA) pedig visszatér Olivier Lazar témájához, a projektgazdasághoz.

Minden előadás élő közvetítésű lesz, de rögzítik is; a felvételeket a PMI Budapest a konferencia után 30 napig elérhetővé teszi. A konferenciára részletes programja és a részvételi feltételek itt találhatók. A PMI minősítéssel rendelkezők 6 PDU-t (professional development unit) gyűjthetnek az eseményen.

Közösség & HR

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.