Győztest hirdettek a BM és a NISZ Zrt. Kódolj határok nélkül programozóversenyének középiskolai kategóriájában.

Véget ért a Belügyminisztérium (BM) és a NISZ Zrt. szervezte Kódolj határok nélkül programozóverseny középiskolásoknak kiírt sorozata. A 24 órás döntőben a diákok egy olyan tudásmegosztó portál kialakításán dolgoztak, amely lehetőséget nyújt az online kapcsolattartásra és közösségépítésre, a jelenleg is elérhető, nyílt forráskódú megoldások integrálásával. A szervezők távlati célja olyan hazai nyílt forráskódú közösség létrehozása, amely egyesítené a most szigetszerűen tevékenykedő kisebb csoportokat. A dobogós csapatok a dicsőség mellett értékes tárgyi nyereményekben részesütnek, emellett gyakornoki programlehetőségek is megnyíltak számukra.

A középiskolai bajnokság idei döntőjébe két online forduló után a 10 legeredményesebb csapat jutott. Közülük a három legjobb videó formájában mutatta be elkészült munkáját. Közülük választotta ki a szakmai zsűri a győztest az ötlet kreativitása és a kivitelezés minősége alapján.

A verseny győztese az „mkdir csapatnev”, a nyíregyházi Széchenyi István Technikum és Kollégium csapata  lett (Gál Péter, Páll Dominik, Bora Miklós Bence, felkészítő tanár Komoróczy Tamás). A második helyre a „NemesGSZ”, a békéscsabai Nemes Tihamér Technikum és Kollégium csapata (Kincses István Viktor, Mucha István, Paróczai Olivér, felkészítő tanár: Tusjak Brigitta) futott be. A virtuális dobogó harmadik fokára a „Python”, a budapesti Bethlen Gábor Általános Iskola és Gimnázium csapata (Szatmáry Zoltán, Szekeres Márton, Tersztenyák Zsombor, felkészítő tanár: Hetzl Andrea) állhatott fel.

Közösség & HR

Lehet, hogy éppen most tesszük tönkre a Föld mágneses mezejét

A műholdcsordákat tenyésztő űrvállalkozók eddig is sikeresen kiakasztották néhány tudományterület képviselőit, de úgy tűnik, hogy a sornak még messze nincs vége.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.