Az online IT-képzések bővítése után a bootcamppiacon is felvásárlással erősített a Training360. Az oktatócég jelentős részesedést szerzett a bootcamp jellegű képzések egyik meghatározó szereplőjében, a ProgMasters márkanevet tulajdonló QTC Kft.-ben, mint utólag megtudtuk az érintettektől, a Trainig360 meghatározó többséghez, 67 százalékos tulajdonrészhez jutott. A Training360-nak kevesebb mint egy éven belül ez a második jelentős felvásárlása. Tavaly áprilisban, a koronavírus-járvány első hullámának kellős közepén jelentették be, hogy felvásárolják a NetAcademia 100 százalékát. Akkor a lépés logikus volt, hiszen a szigorú kormányzati intézkedések a helyszíni felnőttképzési programokat teljesen leállították. A Fóti Marcell irányította NetAcademia viszont az utóbbi években szinte teljesen átállt az online oktatásra, így a cég megszerzésével a Training360 némileg tudta ellensúlyozni a tantermi képzések kiesését.
A ProgMasters, illetve a QTC esetében viszont viszonylag új terepre lépett a Training360 (bár Nyisztor József ügyvezető igazgató szerint ők is nyújtanak bootcamp jellegű képzéseket). A ProgMasters egyike volt annak a három bootcampnek, melyek szakmai berkekben sok vitát kiváltó módon auditáltatták magukat az IVSZ-szel (a témát podcastban is feldolgoztuk, megszólaltatva az egyetemi képzés és a bootcampes szektor egy-egy képviselőjét).
A 2016-ban alapított, jelenleg 21 alkalmazottat foglalkoztató bootcamp oktatócég junior szintű szoftverfejlesztőket és tesztelőket képez, tanfolyamait elsősorban karrierváltó magánszemélyeknek kínálja. Ebből a szempontból is jól kiegészíti az elsősorban vállalati piacra koncentráló Training360 portfólióját. Nyisztorék a NetAcademia felvásárlásánál alkalmazott modellt alkalmazzák itt is: megmarad a ProgMasters márkanév és a QTC Kft. önállósága, és az üzletágat a jelenlegi gárda viszi tovább Filep Szabolcs ügyvezető irányításával.
A felvásárlásról kiadott közlemény szerint QTC árbevétele 2020-ban az előzetes számítások szerint átlépheti 300 millió forintot. A Training360 Kft. árbevétele egy nagyságrenddel nagyobb: csoportszinten 2021-ben 3,5 milliárd forintot várnak. A képző cég sikeresen szerepel az állami tendereken is: tavaly például ők lettek a legnagyobb nyertesei a Innovációs és Technológiai Minisztérum uniós forrásból finanszírozott átképzési programjának, az ún. Újratervezési Programnak a Codecool, a Green Fox és ProgMasters mellett.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió. A valódi előrelépéshez olyan infrastruktúrára, szolgáltatásokra és partneri támogatásra van szükség, amelyek nemcsak technológiai válaszokat adnak, hanem üzletileg is működőképes megoldásokat kínálnak.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak