Egymásnak feszült a bootcamp és az egyetemi képzés. Melyik milyen informatikus képez? Ezt beszélte meg Fehér Péter (Corvinus Egyetem) és Bárdos Kristóf (Green Fox).
Hirdetés
 

Új csatornákon is elérhetővé tesszük a Bitportot. Terveink szerint heti-kétheti rendszerességgel hangos kiadással jelentkezünk. Az adásokban aktuális témákat veséznek ki szakértő vendégeink. Első podcastunk témája az informatikai képzés.

A téma apropóját az IVSZ egy közelmúltban készített auditjelentése adta. A szakmai szervezet a három legjelentősebb alternatív informatikai képzőhely, vagy trendibb elnevezéssel bootcamp, a Codecool, a ProgMasters és a Green Fox Academy kezdeményezésére született. Az elkészült jelentést itt mutattuk be.
 

balról jobbra Fehér Péter (Covinus Egyetem), Bárdos Kristóf (Green Fox Academy) és Szalkai Gergely


Informális csatornákon több kritikai is eljutott hozzánk az auditról. Azt ismertetésünkben mi is megállapítottunk, hogy az auditjelentésből az oktatás színvonalára legfeljebb következtetni lehet néhány adatból. Ezért hogy tisztábban lássunk, meghívtunk az egyetemi szférából és a bootcamp-világból is egy-egy szakembert, segítsenek tisztábban látni.

Az egyetemi képzéseket Fehér Péter, a Covinus Egyetem posztgraduális- és executive-képzésekért felelős dékánja, képviselte, míg a bootcampeket Bárdos Kristóf, a Green Fox Academy társalapítója és jelenlegi ügyvezetője.
 


A felvétel meghallgatható a fenti lejtászóval itt, de elérhető a Spotify, az Apple és a Google platformján is .

Közösség & HR

Jól kezdődött az év az Alphabetnél, de a neheze csak most jön

A Google anyavállalatának első negyedéves számai kifejezetten impozánsak, ám a Tump-féle vámháború és a cég feldarabolásával fenyegető jogi eljárások miatt a közeljövő már nem ilyen rózsás.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.