A vevő, az Infinite Reality tervei alaján rá sem lehet majd ismerni a régi-új streaming szolgáltatásra.

Valószínűleg a Napster régi felhasználói közül sem sokan gondolnák, hogy létezik még a szolgáltató, hacsak amiatt nem, egyáltalán feltették nekik ezt a kérdést. A Napster azonban nem hogy létezik, de éppen most vásárolták fel 207 millió dolláros (közel 80 milliárd forintnak megfelelő) áron.

Az 1999-ben indított online vállalkozást az első igazán jelentős peer-to-peer fájlmegosztó alkalmazásként tartották számon, de eredeti formájában már a 2000-es évek elején lehúzta a rolót, miután zenekiadók és népszerű előadók perelték a szerzői jogok megsértése miatt. A márkát egy 2011-es felvásárlást követően indízották újra zenei streaming szolgáltatásként.

Az alkalmazás új tulajdonosa, az Infinite Reality nevű technológiai startup kedden jelentette be, hogy a Napstert olyan közösségi zenei platformmá alakítja majd, ahol a művészek kapcsolatba léphetnek a rajongókkal, és friss technológiák segítségével növelhetik a munkájukból származó bevételüket.

Ilyen is lehetett volna a Metaverzum

Az AP riportja alapján a frissítésére vonatkozó tervei között szerepel, hogy virtuális 3D-s tereket hoznak létre, ahol a rajongók koncerteken vehetnek részt, a zenészek vagy kiadók pedig közvetlenül értékesíthetik nekik a digitális és fizikai árucikkeket. A művészek ezzel kapcsolatban olyan mérőszámokhoz és elemzésekhez is hozzáférhetnek majd, amelyeken keresztül jobb betekintést nyernek a felhasználók viselkedésébe.

A hírügynökség ezzel kapcsolatban az Infinite Reality illetékes üzletági igazgatóját idézi, aki szerint a vállalat nem is képzelhetett volna el annál jobb felhasználási példát saját technológiájához, mint hogy azt a határokat folyamatosan feszegető zenei előadók kezébe adja. Ez persze remekül hangzik, de hasonló elképzeléseivel már a Meta (Facebook) is alaposan mellélőtt – igaz, náluk sosem magán a zenén volt a hangsúly, a Napster vezérigazgatója pedig a mostani felvásárlásról szólva is kiemelte, hogy a zene streamelése nagyrészt változatlan dolog, csak időnként újra kell gondolni, mit lehetséges megvalósítani benne.

(Illusztráció: Infinite Reality)

Piaci hírek

Minirobottal váltanák ki a gyomortükrözést

A kutatási stádiumban lévő új megoldás könnyebbé és lényegesen elviselhetőbbé tenné a páciensek vizsgálatát. Mindez nagy segítséget jelentene például a bélrák elleni harcban.
 

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Mit tartogat a jövő ebben a rendkívül dinamikusan fejlődő környezetben?
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.