Már nem csak a nagyvállalati ügyfelek, hanem a kisebb vállalkozások, sőt az otthoni felhasználók is hozzáférhetnek az Office-termékekbe épülő MI-asszisztenshez.
Hirdetés
 

A Microsoft hétfői közlése szerint kisvállalkozások és magánfelhasználók is előfizethetnek azokra a mesterségesintelligencia-alapú Office-funkciókra, amelyeket először tavaly novemberben tettek elérhetővé a legalább 300 Microsoft 365-felhasználóval rendelkező vállalati ügyfelek számára fejenként és havonta 30 dollárért. A továbbra is céges felhasználásra javasolt Copilot for Microsoft 365 szolgáltatás havi díja változatlan marad, de megszünik a 300 fiókban meghatározott kvóta, sőt magát a Microsoft 365-előfizetést sem feltételezi, így az Office 365 E3 és E5 ügyfelei is jogosulttá válnak a vásárlásra.

A magánfelhasználóknak szánt Copilot Pro egy teljesen új csomag, ami a máskülönben ingyenes Copilot mellé havi 20 dollárért biztosít MI-készségeket az Office-alkalmazásokban, például a Wordben, az Excelben és az Outlookban, ezen felül magában foglalja a legújabb OpenAI-modellekhez (GPT-4 Turbo) való elsőbbségi hozzáférést és a Copilot GPT Buildert. A felsőbb szinthez képest azonban fontos különbség, hogy abban már a Teams upgrade és a Copilot Studio is megjelenik – utóbbi már saját beépülő modulok elkészítését is lehetővé teszi a megfelelő hozzáférésekkel, vezérlőkkel és elemzésekkel.

Jön a magyar nyelvű támogatás

A Reuters tudósítása a Microsoft illetékes alelnökét idézi, aki "nem tud elképzelni" olyan üzleti szervezetet, amelyik ne vásárolna legalább egy Copilot-előfizetást, hogy megnézze, miről van szó. A Copilot Pro emellett belép egy egyre nagyobb versenyt támasztó fogyasztói piacra is, az OpenAI ugyancsak havi 20 dollárba kerülő ChatGPT Plus előfizetéséhez képest pedig abban határozta meg a legnagyobb különbséget, hogy a Copilot Pro olyan alkalmazásokba integrálja a technológiát, amelyeket "az emberek mindennap használnak". A ChatGPT Store múlt heti elindításáról ebben a cikkünkben írtunk részletesebben.

A Microsoft nyilván komoly bevételi központként számol a Copilottal, mint az MI-alapú tartalomgeneráló megoldásokat összefogó márkával, és erre meg is van minden oka: saját közlése szerint a Fortune 100-as vállalatok több mint 40 százaléka vett részt a korai hozzáférési programjában, az ügyfélkör kiszélesítése pedig nem csak önmagában jelent nagyobb forgalmat, de a Microsoft már működő szolgáltatásait is vonzóbbá teheti a mesterséges intelligenciára épülő funkciókkal. Érdemes megjegyezni, hogy a társaság bővíti a Copilot által támogatott nyelvek számát, és köztük a magyart is még 2024 első felére ígéri.

Cloud & big data

A magyar fiataloknak bejön a mesterséges intelligencia

Egy tavaly ősszel végzett kutatás eredményei szerint a 13–16 éves fiatalok alapvetően pozitívan állnak hozzá a generatív algoritmusokhoz. A nagy többség nemcsak ismeri, de rendszeresen használja is a technológiát.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió. A valódi előrelépéshez olyan infrastruktúrára, szolgáltatásokra és partneri támogatásra van szükség, amelyek nemcsak technológiai válaszokat adnak, hanem üzletileg is működőképes megoldásokat kínálnak.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.