Meg nem erősített értesülések szerint akár 2 milliárd dollárra értékelhetik a kaliforniai Figure AI-t egy küszöbön álló befektetési körben, melyben a Microsoft, az OpenAI, az Nvidia és sokan mások is részt vesznek.
Hirdetés
 

A Bloomberg még január végén számolt be a Figure AI nevű, humanoid robotokat fejlesztő startup ambiciózus terveiről, melyek megvalósításához a lap értesülései szerint félmilliárd dolláros finanszírozásról tárgyaltak a Microsoft és az OpenAI által fémjelzett befektetői csoporttal. Mint kiderül, a 2022-ben alapított vállalkozásnak még ezt a szintet is sikerülhet meghaladnia: a Fortune hétvégén közzétett riportja szerint 675 millió dollárt gyűjthetnek össze egy olyan befektetési körben, ami egyből 2 milliárd dolláros értékelést jelentene a Figure 01 robotok gyártójának.

Ahogy a Fortune cikke is emlékeztet rá, a robotika ma már az MI-iparág szemszögéből is kritikus jelentőségű területnek számít, mivel lehetővé teszi, hogy valós feladatokra hasznosítsák a mesterséges intelligencia legújabb fejlesztéseit. A többcélú Figure 01 is az MI alkalmazásával múlná felül a konkrét feladatokra tervezett robotokat az olyan gyártási, logisztikai, raktározási vagy akár kiskereskedelmi feladatokban, amelyek emberszerű képességeket igényelnek, de veszélyesek vagy más okból népszerűtlenek, és nem könnyű jelentkezőket találni az elvégzésükre.

Nagy a verseny az elsőségért

A mostani, meg nem erősített értesülések szerint a Figure AI-nál egy olyan forgatókönyvről tárgyalnak, amelyben a Microsoft körülbelül 95 millió dollárt, az OpenAI pedig 5 millió dollárt fektetne be a vállalkozásba – utóbbi egyébként a Figure felvásárlását is fontolóra vette a Fortune forrásai szerint. Mellettük felmerült az Nvidia, az amazonos Jeff Bezos, az Intel kockázatitőke-ágazata, a Samsung, az LG Innotek és mások megjelenése is, nem beszélve azokról a technológiai alapokról, amelyek érdeklődését állítólag a Microsoft és az OpenAI szerepvállalása keltette fel.

A Figure AI tavaly májusban már sikeresen lezárt egy 70 millió dollár értékű finanszírozási kört, melynek során a társaság vezérigazgatója arról beszélt, hogy az első között dobnának majd piacra egy kereskedelmileg hasznosítható humanoid robotot. A Fortune ehhez hozzáteszi, hogy azóta a mezőny egyre sűrűbbé vált. Nemrég az OpenAI által támogatott norvég 1X Technologies például 100 millió dollárt gyűjtött össze, de saját termékén dolgozik a kanadai Sanctuary AI, Elon Musk Teslája, vagy éppen az Amazon támogatásával működő Agility Robotics is.

(a kép forrása: Figure @ youtube.com)

Piaci hírek

Jól kezdődött az év az Alphabetnél, de a neheze csak most jön

A Google anyavállalatának első negyedéves számai kifejezetten impozánsak, ám a Tump-féle vámháború és a cég feldarabolásával fenyegető jogi eljárások miatt a közeljövő már nem ilyen rózsás.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.