A cég a hírszolgáltatása mellett az alkalmazásboltjában is elérhetetlenné tette az RT (Russia Today) és a Sputnik tartalmait.

Immár a Play Áruházban sem elérhetők az orosz állami média két jelentős szereplőjének dedikált alkalmazásai. A Google erről tegnap döntött összefüggésben az Oroszország által indított ukrajnai háborúval. A keresőóriás az elmúlt napokban sorra hozott részben önként vállalt, részben a nemzetközi szankciók és büntetőintézkedések miatt kikényszerített korlátozó lépéseket.

A cég még múlt hét végén döntött hirdetéseket és tartalommegosztást korlátozó intézkedésekről: ennek folyományaként az orosz állami média nem hirdethet a Google-ön és a YouTube-on, valamint a monetizációs lehetőség is bezárult számukra. A héten a lista azzal bővült, hogy immár a Google News tartalmai között sem jelentek meg a dezinformációval vádolt lapok anyagai.

Február végétől kezdve a Google - egyeztetve az ukrán hatóságokkal - korlátozza az Ukrajnáról elérhető valós idejű információkat a Google Mapsben. Átmenetileg nem jelennek meg a térképen a valós idejű közlekedési adatok (forgalom sűrűsége, dugók stb.), sem az üzletek, éttermek stb. aktuális forgalma. A lokális navigáció azonban továbbra is használható.

Mindenki aktivizálta magát

A fentiekhez hasonló döntéseket hozott a nagy rivális Apple is. Az iPhone gyártója az eseményekre reagálva - némi meglepetésre - meglehetősen átfogó intézkedéscsomagot jelentett be a közelmúltban. Ennek részeként a cég felfüggesztette termékeinek értékesítését Oroszországban.

Közben a Twitter is jelezte, hogy amint életbe lépnek az EU-ban a Russia Today és a Sputnik uniós sugárzásának betiltását célzó rendelkezések, eleget fog tenni a kötelezettségeinek.

A háború informatikai szereplőket érintő következményeiről szóló korábbi összefoglalónk itt olvasható.

Közösség & HR

Utálod a matekot? Pedig egész nap matekozol

Érzelmi szempontból mindannyiunknak szüksége van matematikára, mondja David Bessis matematikus, aki kísérletet tesz arra, ami a matektanárok többségének nem sikerül.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.