A viselkedéselemzésre épülő felhős biztonsági megoldásokat fejlesztő amerikai céggel stratégiai megállapodást kötöttek.

Az ún. shadow IT jelentette biztonsági kockázatokat is csökkentheti, hogy a hálózati eszközöket szállító Cisco stratégiai partnerséget kötött az Elastica nevű felhős biztonsági megoldásokat fejlesztő céggel.

A BI-alapú biztonsági megoldások kérdései is terítékre kerülnek az idei CIO Hungary-n.

Az Elastica egyik fontos fejlesztési iránya, hogy a gépi tanulás lehetőségeinek kiaknázásával, elsősorban viselkedéselemzési módszerekkel csökkentse az árnyékrendszerek jelentette biztonsági kockázatokat. A megállapodás szerint a Cisco egyfelől kínálja ügyfeleinek hálózati eszközeihez az Elastca megoldásait, másfelől pedig adatokat szolgáltat ezeknek a gépi tanuláson alapuló rendszereknek.

A felhő és az árnyék

Mint azzal korábban a Bitport is foglalkozott, a felhő csak ráerősített az ún. shadow IT terjedésére. Ebben a folyamatban a vállalati IT-rendszerekbe szervezeti jóváhagyás nélkül kerülnek bele eszközök, alkalmazások, olykor akár egy részleg szintjén is. A Cloud Security Alliance egy tavalyi évre vonatkozó felmérése szerint világszinten a vállalatok többsége egyáltalán nincs tisztában azzal, hogy hány rendszert használ a vállalaton belül az árnyék IT. (Ennél persze sokkal aggasztóbb, hogy a válaszadók 20 százalékát nem is érdekli ez a kérdés.)

Az Elastica CloudSOC alkalmazásai az audittól a historikus tranzakcióvizsgálatig kínálnak megoldásokat a shadow IT-alkalmazásokra. Emellett van a Securlets nevű szolgáltatás, ami önállóan telepíthető alkalmazásokkal monitorozhatók például az alkalmazottak Office 365 vagy Dropbox fiókjai. A Securlets mostantól kiegészül a Cisco webes védelmi megoldásaival.

Az Elastica az elemzésekről, valamint a felhasználók jellemző viselkedéséről grafikus megjelenítést ad, illetve riasztásokat is be lehet állítani a bizonyos, a profiltól eltérő viselkedésekre. A CloudSOC működését foglalja össze az alábbi videó.

Why CloudSOC? from Elastica Inc on Vimeo.

Biztonság

Nincsenek csodák, a Teslánál is készülhetnek a robotaxik távoli irányítására

Egy álláshirdetésből következtetnek rá, hogy ha beindul a járműgyártó saját szolgáltatása, akkor sem fog senki teljes autonómiával közlekedő Cybercab taxikban utazgatni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.