A felhőszolgáltatások bevétele sokkal nagyobb arányban nőtt, mint ahogy a licencekhez kapcsolódó bevétel csökkent.

Összességében 2 százalékos plusszal zárta az SAP a második negyedévét. Ez azért is nagy fegyvertény, mert a német szoftvervállalat második negyedéve az európai járványhelyzet legsúlyosabb időszakára, április-júniusra esett. A teljes bevétel 6,7 milliárd euró volt a tavalyi azonos időszak 6,6 milliárdjával szemben.

A vállalat közleménye hangsúlyozza, ezt az eredményt úgy sikerült elérni, hogy szinte teljes egészében áttértek a távoli munkavégzésre, és az értékesítés is kizárólag online csatornákon folyt.

A felhő továbbra is nagyon megy

A növekedést egyértelműen a felhőszolgáltatások biztosították. A szegmens tavaly 1,7 milliárdot hozott a vállalatnak, idén viszont már több mint 2 milliárdot. Ez léptékét tekintve 21 százalékos növekedés. A bevétel zömét hozó a szoftverlicenc-üzlet (licencértékesítés és -támogatás) 4 százalékkal esett vissza, 3,8 milliárdról 3,7 milliárd alá. Ezen belül a licencértékesítés 18 százalékkal esett, ami 0,8 milliárd eurós csökkenést jelent.

A vállalat féléves adatait összegző közleményből egyébként egyértelműen látszik, hogy maga a szoftverértékesítés ma már csak nagyjából negyedakkora volumenű üzlet, mint a felhő. Tavaly az első hat hónapban 1,6 milliárd eurónyi bevétel jött új licencek értékesítéséből (támogatási bevételek nélkül), idén viszont már csak 1,2 milliárd. Ezzel szemben a felhőbevétel 3,3 milliárdról 4,1 milliárdra nőtt. A féléves eredményekből azonban az is egyértelmű, hogy a bevételek több mint 40 százalékát a support hozza.

A vállalat működési eredménye 1,3 milliárd euró, 55 százalékkal több, mint egy éve (0,8 milliárd). A profit a tavalyi 580 millióval szemben idén 890 millió euró közelébe nőtt.

Új működési modellel is kísérleteznek

A negyedéves eredmények közzétételével egy időben még egy közleményt kiadott az SAP: tőzsdére viszik az USA-ban a Qulatricsot. A most lezárt negyedévben a Qualtrics bevétele 168 millió euró volt, 34 százalékkal több, mint egy éve.

Christian Klein (a címlapfotón), aki a McDermott-érát követő rövid életű kettős vezetés után idén áprilistól egyedül vezeti a szoftvervállalatot, a vállalat közleményében nagy sikernek nevezte a Qulatrics 2018-as felvásárlását. Az ügyfél-, dolgozói és vásárolói visszajelzések begyűjtésére és elemzésére szakosodott vállalat felhős termékei 2019-ben 40 százalékkal tudtak növekedni.

A közlemény szerint a tőzsdére vitel növeli a Qualtrics autonómiáját, és nagyobb lehetőséget ad a vállalatnak arra, hogy akár az SAP ügyfélkörén túl is jelentős szereplő legyen. A vállalatnak továbbra is az SAP marad a többségi tulajdonosa, valamint a cégalapító Ryan Smith marad a legnagyobb magántulajdonos. A tőzsdére lépés pontos dátumát még nem közölte a cég.

A döntés érdekessége, hogy két éve az SAP épp tőzsdére menetel előtt csapott le a Qualtricsra. A mostani modell eltérő a korábban alkalmazottól. A korábbi jelentős szerzeményeket a BusinessObjectstől a Sybase-en és a SuccessFactorson át az Aribáig próbálták szervesen integrálni a meglévő portfólióba.

Cloud & big data

Ezúttal egy iskolaigazgatót hurcoltak meg deepfake miatt

A hatóságok szerint egy bosszúszomjas kolléga kreált és terjesztett MI segítségével hamisított, rasszista megjegyzésektől hemzsegő hangfelvételt.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.