Divatossá vált a cloud: a felhő alapú megoldások terjedése és általánossá válása azonban a szerver-hardverek piacát is jelentősen meglódítja.
Egyre többen, egyre többször hangoztatják, hogy a felhő alapú megoldásoké a jövő: költségcsökkentés mellett megoldást jelenthetnek az informatikai rendszerek komplexitásának problémájára. Elég csak a Microsoft legutóbbi partnerkonferenciájára gondolni, ahol gyakorlatilag minden előadás, hír és bejelentés valamilyen formában a felhőről szólt.

Úgy tűnik, a szoftverfejlesztők és egyéb megoldásszállítók is folyamatosan jelentetik meg cloud megoldásaikat, tehát a gyártói oldalon mindenképpen jó üzletnek tűnik az új irány. A fenti előnyök miatt pedig a válságból kilábaló vevőkör is szívesen fogadja a felhő áldásait, tehát a keresleti oldalnak is jót tett a cloud megjelenése. Van azonban egy olyan vonzata a cloudnak, amely egy másik piacot is kedvezően érint: a hardvergyártóknak is jót tesz a váltás.

A csillagokba és tovább | Az IDC nemrég közzétett jelentése szerint 2014-re akár 6,4 milliárd dollárra is növekedhet a cloud technológia által kiváltott szervervásárlások értéke. Ebből a sok felhasználós nyilvános felhőkhöz (public cloud) kapcsolódó bevétel a 2009-es 582 millió dollárról 718 millióra, a jóval nagyobb privát felhő által kiváltott hardveres fejlesztések értéke pedig a tavalyi 2,6 milliárdról 5,7 milliárdra nő a 2014-es évben.

A tavalyi, cloudhoz kapcsolódó hardvereladások az IDC szerint 600 ezer szerver értékesítését jelentették, ebből három év múlva egy 1,3 millió darabos piac fejlődik ki. Katherine Broderick, vállalati platformokért és adatközpontokért felelős elemző szerint a felhő alapú megoldásokat egyre többen használják majd, egyre bonyolultabb feladatokra, ezért a jelenlegi szerverpark sem lesz alkalmas ezek teljeskörű kiszolgálására. Egyrészt a növekvő felhasználó- és alkalmazásszám miatt új szervereket kell csatasorba állítani, de sok jelenleg működő hardvert cserélni is kell, hogy képes legyen az újfajta megoldások kiszolgálására.

Megsemmisültek Kínában a külföldi mobilok

Egy helyi kutatócég szerint októberben majdnem feleannyi nem kínai kötődésű okostelefont adtak el a távol-keleti birodalomban, mint egy évvel korábban.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.