A Bing kereső ChatGPT-s verziója csak a kezdet: a vállalatnál már arról beszélnek, hogy minden eszközükbe beépítik valamilyen módon a mesterséges intelligenciát.

A Microsoft mesterségesintelligencia-platformokért felelős alelnöke a hét elején jelentette be az Azure OpenAI Service általános elérhetőségét, amelynek keretei között az OpenAI-jal folytatott együttműködés részeként hozzáférhetővé teszi annak MI-chatbotját, a ChatGPT-t is. Maga az Azure OpenAI egy olyan szolgáltatás, amelyen keresztül igénybe vehetők és az adott feladatokhoz igazíthatók az olyan fejlett MI-modellek, mint a GPT-3.5, a Codex vagy a DALL-E 2, és azok hozzá is igazíthatók adott feladatokhoz.

A társaság hivatalos blogján közzétett bejegyzében a ChatGPT bevezetésére nem határoztak meg konkrét időpontot, de a Microsoft kiemelte, hogy a tavaly novemberben bejelentett Azure OpenAI szolgáltatást már olyan vállalati ügyfelek használják, mint a KPMG vagy az Al Jazeera. A szoftvercég vezérigazgatója kedden, a davosi Világgazdasági Fórumon arról beszélt a Wall Street Journal paneljében, hogy terveik szerint minden eszközébe beépíti az OpenAI megfelelő MI-termékeit, így azok között a ChatGPT-t is.

Az MI végül mindent átalakít

Satya Nadella megfogalmazása alapján a Microsoft minden termékében megjelennek valamilyen módon ugyanazok a mesterséges intelligenciára épülő képességek, ezzel teljes mértékben átalakítva azokat. A kommentárok megint kiemelik, hogy az MI-modellek hiába vetnek fel eddig meg nem válaszolt kárdéseket a szerzői jogtól kezdve alkalmazásuk szélesebb társadalmi hatásáig, az erejüket már a Microsoft és az OpenAI is demonstrálta – nem véletlen, hogy már a Google is a ChatGPT-s Bing keresőtől félti az üzletét.

Az Azure OpenAI Service-ről szóló legújabb bejelentés egyébként nem sokkal azután érkezett, hogy a Semafor beszámolt a Microsoft és az OpenAI tárgyalásairól egy 10 milliárd dolláros befektetéssel kapcsolatban. Mint ismeretes, a Microsoft 2019-ben már beletolt egymilliárd dollárt a mesterséges intelligenciával foglalkozó cégbe, annak legújabb dobása, a november végén indított ChatGPT chatbot pedig rövid idő alatt is őrült népszerűségre tett szert változatos képességeivel az esszéktől a programkódok írásáig.

Cloud & big data

Linus Torvalds eligazította a generatív mesterséges intelligenciát

Már nagyon hiányzott a megfelelő iránymutatás a linuxos közösségnek.
 
Hirdetés

Rendszerek és emberek: a CIO választásai egy új magyar felmérés tükrében

"Nehéz informatikusnak lenni egy olyan cégben, ahol sok az IT-s" – jegyezte meg egy egészségügyi technológiákat fejlesztő cég informatikai vezetője, amikor megkérdeztük, milyennek látja házon belül az IT és a többi osztály közötti kommunikációt.

Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Hirdetés

Így lehet sok önálló kiberbiztonsági eszközéből egy erősebbet csinálni

A kulcsszó a platform. Ha egy cég jó platformot választ, akkor az egyes eszközök előnyei nem kioltják, hanem erősítik egymást, és még az üzemeltetés is olcsóbb lesz.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.