Ez az idei első három negyedév mérlege. Nincs ok panaszra, habár a tavalyi 200 százalék biztosan szebben mutatott. Már közel ezer fő dolgozik a vállalatnál.

Nem állította meg a koronavírus a 4iG lendületét: az év első három negyedévében összesen 33,5 milliárd forint lett a nettó árbevétel. Ez 34 százalékkal több, mint a tavalyi azonos időszak eredménye (25 milliárd forint). Emellett az is izgalmas adat, hogy miközben a vállalat alkalmazotti létszáma is dinamikusan nőtt – októberben már 700 fővel fordultak rá a negyedik negyedévre, sőt azóta már közelíti az ezres létszámot –, az EBITDA-t (kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredmény) 13 százalékkal (2,8 milliárd forint), a nettó profitot pedig 11 százalékkal (1,9 milliárd forint) növelte. (Tavaly éves szinten 200 százalék volt a bevételnövekedés.)

Lerázták a COVID-ot, mint kutya a vizet

A vállalat közzétett beszámolója [PDF] szerint a jó eredmény annak volt köszönhető, hogy a technológiai vállalatokat általában nem érintette negatívan a koronavírus-járványt követő gazdasági visszaesés sem Magyarországon, sem a nemzetközi piacokon. Sőt bizonyos informatikai szegmensekben – mint például a blockchain- és mesterségesintelligencia-alapú fejlesztések, vagy a távoli üzemeltetés, digitalizáció – kifejezetten ösztönözte a megrendeléseket a pandémia.

A vállalat menedzsmentje a technológiai szektor töretlen fejlődésével számol. A megváltozott gazdasági környezet újabb megbízásokat és akvizíciós lehetőségeket hozhat a társaság főbb működési szegmenseiben. "A menedzsment elkötelezett, hogy a 4iG megkerülhetetlen iparági szereplővé váljon az üzemeltetés, a szoftverfejlesztés, a blockchain, mesterséges intelligencia-fejlesztés, illetve az Ipar 4.0 területein" – írja a beszámoló. A 4iG a második legnagyobb informatikai szolgáltató, amely organikus fejlődéssel és felvásárlásokkal látványosan növekedett 2018 júniusától, lényegében az akkor még a Mészáros Lőrinc Opus Globálját és Konzumát képviselő Jászai Gellért érkezésének első pillanatától kezdve.

Az idei felvásárlások listája

Az idei felvásárlási szezon július 9-én indult a TR Consult Kft. megszerzésével (kiberbiztonság). Szeptember 24-én kötelező vételi ajánlatot tettek az INNObyte Zrt.-re és leányvállalatára, az Innoware Kft. 70 százalékára (contact center, üzleti intelligencia, tesztautomatizáció, mesterségesintelligencia-fejlesztés, blockchain- és adatbázis-megoldások). A vállalat nyáron többségi tulajdonosként, 51 százalékkal szállt be New Space Industries Zrt.-be, amelynek célja, hogy 2024-ben geostacionárius pályára állítsa, és hosszú távon üzemeltesse Magyarország első kereskedelmi, valamint kormányzati és tudományos kutatási feladatokra is alkalmas műholdját.

A gyorsjelentés közzétételét megelőzően néhány nappal jelentette be a 4iG, hogy megvásárolta az adatközpont-üzemeltető DTSM Kft. 100 százalékát. (A vételár nem nyilvános, a DTMS árbevétele 2019-ben közelített az 1,2 milliárd forinthoz.)

A társaság igazgatósága arra számít, hogy a vállalat teljesíti a 2020-ra kitűzött növekedési célokat, így 25 éves fennállásának legeredményesebb évét zárhatja.

Piaci hírek

Ezúttal egy iskolaigazgatót hurcoltak meg deepfake miatt

A hatóságok szerint egy bosszúszomjas kolléga kreált és terjesztett MI segítségével hamisított, rasszista megjegyzésektől hemzsegő hangfelvételt.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.