Az idén már 150 millió dolláros forgalmat bonyolított, és az amerikai kontinensen is terjeszkedne a Sorare NFT platform, amelybe ezúttal a SoftBank és valódi focisták is beszálltak.

Összesen 680 millió dollár (nagyjából 205 milliárd forint) értékű befektetési kört hozott tető alá a Sorare nevű "fantáziasport-platform", amelynek alapján cégértéke 4,3 milliárd dollárra emelkedett. A legnagyobb befektető a hírek szerint a japán SoftBank Vision Fund 2-es és latin-amerikai alapja, de olyan futballcelebritások is részesedést szereztek a francia központú vállalkozásban, mint az angol Rio Ferdinand és a spanyol Gerard Pique.

A Sorare a régről ismert kártyagyűjtögetéshez hasonlóan valódi, aktív játékosok digitális megfelelőinek gyűjtögetését teszi lehetővé, amelyekből csapatokat lehet összeállítani, azokat versenyeztetni lehet, díjakat szerezhetnek, és természetesen a játékosok adás-vétele is megengedett – sőt ez az egész elképzelés lényege. A hitelesített virtuális kártyák egyedisége az egyre népszerűbb NFT technológiára épül, a hozzájuk kapcsolódó focisták teljesítménye pedig valós formájuk és teljesítményük alapján alakul.

A nem helyettesíthető tokeneken (Non-Fungible Tokenek, NFT-k) keresztülkeresztül áruba lehet bocsátani a digitális világban létrehozott dolgokat, amelyek ezáltal a pénzügyi eszközök közé emelhetők. Többek között zenével, Twitter-üzenetekkel, bitképekkel és videókkal is is üzletelnek ilyen formában, sőt virtuális versenylovak, vagy az előzőek alapján nem létező focisták játékjogának megszerzésére is alkalmas.

A virtuális menedzserek valódi pénzt költenek

Az NFT-ket az elosztott főkönyvi rendszrekben (a Sorare esetében az Ethereum blokkláncában) látják el egyedi azonosítókkal, így azok az eredeti tulajdonosokhoz rendelhetők, ebben a formában nem másolhatók le és nem lophatóak el, ugyanakkor kiválóan alkalmasak a fentiekhez hasonló, nehezen értelmezhető kibocsátások levezénylésére. Ahogy nemrég írtuk, az NFT-k piacán már egészen hajmeresztő összegek forognak, és amíg egyesek a jövő befektetéseit látják benne, addig mások "buborékképző ostobaságáról" beszélnek.

A Reuters keddi beszámolója alapján a midössze 2018 óta működő Sorare platformján az idén már több mint 150 millió dollár értékű adás-vétel zajlott, a legdrágább egyedi kártya például Cristiano Ronaldo virtuális hasonmásával 245 ezer euróért (több mint 86 millió forintért) cserélt gazdát. A Sorare rendszerében egyébként a hagyományos bankkártyás tranzakciók és a kriptovalutában történő fizetések is megengedettek, sokan pedig már a következő sport- és szórakoztatóipari óriást látják a vállalatban.

A hírügynökség ennek akpcsán kiemeli, hogy a SoftBank nem első ízben pumpál komolyabb tőkét az NFT-szegmensbe: júliusban már beszállt a legnagyobb forgalmú NFT-platformba, az OpenSea-be, és a Juggernaut pénzügyi platformot is finanszírozza. A Sorare esetében állítólag sokat várnak a SoftBank Latin America alap szerepvállalásától is, amely felhasználná kapcsolatait a dél-amerikai és egyesült államokbeli labdarúgó ligákkal és műsorszolgáltatókkal, hogy arrafelé is népszerűsítse a fantáziafocit.

Közösség & HR

Új márkanév alatt hódítaná meg az intelligens járműveket a Huawei

A kínai vállalat szerint jelentős átalakulás előtt áll az autóipar, ők pedig vezető szerepre törekednek az "intelligens vezetés forradalmában".
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.