A közösségi hálózat kiszűri a vállalati oldalak és a celebek követői közül azokat, akik időközben elhunytak vagy deaktiválták Facebook profiljukat.

Az ingyenes céges kommunikáció folyamatos és szisztematikus megfojtása után most újabb visszaeséssel kell kalkulálniuk a vállalati Facebook oldalakat üzemeltetőknek. Jó hír viszont, hogy ez a változás valóban érthető és jogos.

Kiveszik a néhai követőket

A közösségi hálózat tegnapi blogposztja arról számol be, hogy a celebritásokat és vállalatokat követő felhasználói táborok méretének enyhe csökkenésével kell az elkövetkező hetekben számolni. Az ok a lájkok újraszámolásában rejlik, ugyanis a Facebook ezekből a csoportokból elkezdi kivenni azokat a felhasználókat, akik időközben meghaltak (ezt a sajnálatos eseményt egyébként más szempontból is igyekeznek gondosan kezelni a cégnél), vagy esetleg szándékosan törölték magukat a hálózatról (ami praktikusan deaktiválást jelent).

Az egyéb változtatásokhoz hasonlóan ez is fokozatosan lép életbe, tehát pontosan nem tudni, mikor következik be ez a bizonyos csökkenés. Ám ha megtörténik, azzal nyilvánvalóan egy fikarcnyival sem lesz kevésbé jó (vagy rossz) csatorna az adott felület, hiszen a kiszűrt felhasználókat valóban jogosan veszik ki a statisztikából. Abban az esetben, ha egy deaktivált fiók tulajdonosa meggondolná magát, és visszatérne a Facebookra, akkor a korábbi lájkolása miatt automatikusan visszakerül a cég követői közé.

Üzleti szempontok

Ez a mostani változtatás tehát nem sorolható azok közé az intézkedések közé, amelyekkel mesterségesen igyekeztek teljesen ellehetetleníteni a vállalatok és a felhasználók közötti ingyenes kapcsolattartást. Az Ogilvy tavaly publikált felmérésében arra jutott, hogy a megvizsgált nagy márkák posztjainak elérése (havi félszázalékos esést produkálva) 2 százalékra esett vissza, de a kisebbeknél is hasonló, ötven százalékot jelentő csökkenést mértek néhány hónap alatt. Ez amúgy néhány cégnél bőven elég volt arra, hogy végleg hátat fordítsanak a Zuckerberg-birodalomnak.

Közösség & HR

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.