Ellenben nagyon jól néz ki, és alapvetően praktikusnak is tűnik. Ismét egy bárhol, bármikor töltő a magunkkal cipelt elektronikus kütyükhöz. Most egy holland startup mondta meg a tutit.

Nincs is annál nagyobb közhely, mint hogy ha áram van, minden van, meg hogy az okos eszközök legnagyobb/legégetőbb/legforróbb/legkurrensebb/legnagyobbkihivása, hogy állandóan lemerülnek, túlságosan rövid az akkus üzemidejük, és épp ott és akkor nincs töltési lehetőség, amikor és ahol kellene. Most egy holland startup találta meg a leginnovatívabb/legnagyszerűbb/legpiacvezetőbb megoldást: egy táskát, ami akkor is tölti a kütyünket, amikor csak sétálgatunk a városban.

És hogy mennyire fontos ez a probléma?

Visszanéztük, és a Bitport is vagy négy-öt alkalommal foglalkozott a kérdés mindenféle aspektusával az elmúlt pár hónapban. Jön a 30 másodperc alatt töltődő akkumulátor, írtuk áprilisban, majd alig két héttel később bemutattunk egy elképesztő kapacitású külső akksit.

Újabb egy hónap, és egy Kickstarter projekt került terítékre, ami az USB-ről történő töltést gyorsítaná. Szűk másfél hónap, és jött az újabb ötlet: a jelenleginél olcsóbb, tisztább és 15 évig használható akksi; majd az is kiderült, hogy irdatlan mennyiségű energiát használunk fel telefontöltésre. Legutóbb pedig három hete találták meg a mobil eszközök legidegesítőbb problémájának ellenszerét.

És most itt az újabb – mit tagadás – zseniális megoldás: a Phorce táskája. A holland startup olyan táskát tervezett, aminek a beépített akkumulátoráról egy iPhone 5S-t állítólag akár tizenötször is fel lehet tölteni.

A táskában van zseb (és persze csatlakozó) okostelefonnak, tabletnek, laptopnak, több USB port, bekapcsoló gomb, kábelrendező – és persze mindezek mögött egy intelligens, 26 000 mAh-s akkumulátor, ami megfelel a repülésbiztonsági előírásoknak is. A 44×33×10 cm-es táska üresen 2,1 kilóval dobja meg a cipelendő csomagaink súlyát. Archibald Preuschat, a Wall Street Journal újságírója annyira meghatódott tőle, hogy videón is bemutatta, miért jó kiadni egy ilyen táskáért egy kisebb vagyont (lásd a lenti videót).

Kétségtelenül elegáns, tartósnak is tűnik, vízálló – és őrülten drága. Egyelőre fekete (uraknak) és piros (hölgyeknek) kivitelben lehet megvenni: a PC-s verziót potom 549 euróért, a macest egy ötvenessel drágábbért. Ennyiért a hülyének is megéri, hogy elmondhassa: "Az erő velem van!"

Mobilitás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.