A StoreDot fejlesztése egy teljesen új technológiával teszi lehetővé az akkuk gyors és teljes töltését.

Biztos a legtöbb olvasónk ismeri azt a klasszikus viccet, amiben a két vaskos bőröndöt cipelő főhős nem csak a pontos időt képes megmondani az ismerősének, hanem azt is, hogy melyik városban milyen az időjárás, mennyi a helyi idő és így tovább. A poén most is elsüthető lenne, hiszen az izraeli StoreDot csoda akkuja is rendkívül ígéretes, azonban a működéséhez egyelőre egy vaskos akkura és töltőre is szükség van.

30 másodperc a 100%-ig

A Tel-Avivban működő, nanotechnológiai megoldásokra specializálódott startup egy olyan töltő rendszert és akkumulátort demózott a Microsoft Think Next szimpóziumán, ami fel tud tölteni egy majdnem teljesen lemerült akkumulátort 30 másodperc alatt. Az attrakciót demózó videó szerint a töltés valóban másodpercek alatt megtörténik, amihez a StoreDot egy különleges, bio-organikus anyagokat használó töltőt használ.

A cég a pontos részletekbe nyilván nem avatja be egyelőre a nagyközönséget, annyit azonban elárultak, hogy mindezt az úgynevezett „nanodot” anyag használatával érték el, amit az akku energiáját tároló elektródában és az elektrolitben is megtalálható. A feltalálók azt állítják, hogy a nanodot használata miatt az elektródák feltöltése sokkal gyorsabban zajlik, viszont az akku merülése ugyanazt a tempót mutatja, mint a mostanában elterjedt lithium-ion cellák. A másik előny, hogy a természetben is jelen lévő, organikus anyagok jelenléte miatt az előállítás és így végső soron a vételár is alacsonyan tartható.

És hogy mi a trükk? Nos, mielőtt nagyon rápörögnénk a mobilfelhasználók milliói számára megváltást ígérő fejlesztésre, azt tisztázni kell, hogy melyek a rendszer jelenlegi korlátai. Ha azt mondanánk, hogy tulajdonképpen minden, akkor sem állnánk messze a valóságtól: a videón látható akku jelenleg jóval nagyobb, mint a teszthez használt Galaxy S4, a kapacitása viszont annál (egyelőre) lényegesen kisebb. Emellett maga a töltő is egy laptop töltő méretével vetekszik, sőt, a mobil feltöltéséhez magán a telefonon is módosításokat kellett eszközölni.

2016-ig várnunk kell a csodára

Mindez nem azt jelenti, hogy elvetélt ötletről van szó, hanem csak annyit, hogy a technológián még bőven van mit csiszolni. A StoreDot munkatársai ennek ellenére optimisták és úgy tippelik, hogy 2016 végére tömeggyártásba kerülhet a gyors töltő. Ehhez óriási szükség van egy bőkezű támogatóra, amit a cég vezetőjének szavai szerint egy nagy ázsiai gyártó képben meg is találtak. A videóban szereplő készüléket ismerve nem kell sokat találgatni, hogy melyik cégről van szó, de ennél is fontosabb, hogy nekik köszönhetően 6 millió dollárt támogatást kaptak a kutatások folytatásához.

Konzumer tech

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.