A Sony Mobile vezérigazgatója egyszer s mindenkorra tisztába tette a dolgokat.

Az elmúlt időszak gyilkos versenyt hozott az okostelefon gyártók között, aminek az egyik vesztese egyértelműen a Sony lett. A japán vállalat nagy veszteségeket produkált tavaly és idén sem áll sokkal jobban, ami kiváló táptalajt adott annak a pletykának, hogy a Vaio termékekhez hasonlóan megszabadulnának a mobilos divíziótól.

Faragnak mindenhonnan

Eddig nem hallottuk cáfolatát a híresztelésnek, Hiroki Totoki, a Sony Mobile kilenc hónapja kinevezett CEO-ja azonban egy interjúban egyértelművé tette a Sony szándékait. A szakember elsődleges feladata a kármentés, mivel körülbelül olyan masszív átszervezési munkát kell elvégeznie a divízió körül, mint amit John Chennek a BlackBerry-vel kapcsolatban.

Totoki hisz benne, hogy meg lehet fordítani a folyamatokat, aminek érdekében 2016-ig 30 százalékkal fogja csökkenteni a költségeket. Az átalakítások szükségszerűen véráldozatokkal is járnak, amivel kapcsolatban a CEO nyíltan fogalmazott: jövő év végig 20 százalékot faragni kell az emberállományon is, ami valószínűleg a legjobb szándék mellett is elbocsátásokkal fog járni. Összességében 2016 végére várható, hogy egyenesbe jön a mobilos részleg, ami persze azt is feltételezi, hogy egyáltalán lesz ilyen része a cégnek.

Hiroki Totoki: nagy feladatok állnak előtte

A vezérigazgató 2012-ig vezeti vissza a rossz eredmények okát, amikor a Sony visszavásárolta az Ericsson részvényeit. A tranzakciót követően a cég tetemes veszteség elkönyvelésére kényszerült, de ez akkor sem volt, és most sincs hatással a cash flow-ra, viszont papíron alaposan rontotta az összképet. Ez már alkalmas volt arra, hogy a mobilos divízió értékesítéséről elinduljanak a pletykák, amin még nagyobbat lódított az a tény, hogy a Sony megszabadult a Vaio márkától, illetve az ahhoz tartozó termékvonaltól.

A mobilt nem adják senkinek

Totoki azonban úgy látja, hogy ez nem történhet meg a mobillal, mivel egy teljesen más jellegű, sokkal fontosabb jelentőségű termékcsoportról van szó. A vezető szerint az okostelefon a legszemélyesebb eszközünk, ami hidat képet a villámgyorsan fejlődő, IoT alapú megoldásokhoz és eszközökhöz, ezért eszükben sincs elengedni ezt a területet. „Vagyis soha, semmilyen körülmények között nem fogjuk eladni a mobilos üzletágat, vagy egyéb módon kiszállni belőle”, szólt a CEO kategorikus kijelentése.

A vezérigazgató szerint a mobiljaik kitűnő minőséget képviselnek, a Z3-at is jól fogadta a piac, de a feltörekvő kínai gyártók nagyon komoly konkurenciát jelentenek. A jövőben ezért a Sony továbbra is az új technológiákban látja a megoldást, vagyis túlságosan értékesnek tartják a mobil üzletágat, minthogy megszabaduljanak tőle. Pedig minden okuk meglenne rá, mivel az Xperia mobilok már a Top 10-be sem férnek be, a 2014-es évben tetemes veszteséget termelt az üzletág és egyedül a PlayStation volt az, ami jól teljesítményt nyújtott.

Mobilitás

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.