Ismét negatívba fordult a japán vállalat eredménye, egyedül a PS tudta menteni a helyzetet.

Az IDC legutóbbi, okostelefonos piacra vonatkozó mérései azt mutatták, hogy a Sony eltűnt az első ötből, mert a japán cég nem tudja tartani a lépést az egyre erősebb kínai riválisokkal. A vállalat 2014 második negyedéves adatai (főleg a mobilos részleg miatt) ismét veszteséget mutatnak, vagyis az eggyel korábbi pozitív mérleget nem tudták megismételni.

Küzd a mobil

A vállalat összforgalma a mínuszok ellenére is nőtt 2013-hoz képest, ami elsősorban a PlayStation 4 jó eredményeinek köszönhető. A második negyedévben összehozott 17,45 milliárd dollárnyi jen 7,2 százalékos növekedést jelent az előző év hasonló időszakához képest, amihez a konzolon kívül még a kamera szenzorokért felelős divízió is hozzátette a saját jó eredményeit.

A második negyedév ennek ellenére mégis 785 milliós üzemi veszteséggel zárult, ami alapos fordulat az előző év alig látható, 124 milliós nyereségéhez képest. Az elemzőket így is meglepte ez az összeg, mivel korábban ennek legalább a dupláját prognosztizálták – az új magyarázat szerint a mobilos csoport leválasztása a számítástechnikai részlegről sikeres volt, így a Sony elkerülte a súlyosabb veszteséget.

Ha már a mobiloknál tartunk, akkor nem mehetünk el amellett, hogy a korábbi éves előrejelzéseket tovább csökkentette a vezetőség. A gyenge eredmények miatt most a Sony elképzelése szerint éves szinten 41 millió eladott okostelefonnal lehet számolni, ami júliusban 43 volt, sőt, áprilisban még 50 millióról szóltak az optimista becslések. A szóban forgó negyedév alatt 9,9 millió okostelefont értékesített a Sony, ami alig kevesebb, mint a 2013-as 10 millió darab készülék.

Pörög a PlayStation 4

A játékipar hangosan dübörög, amit a divízió által termelt 2,8 milliárd dolláros bevétel is mutat, ami 83,2 százalékos ugrás 2013-hoz viszonyítva. A Sony 3,3 millió PlayStation 4 konzolt adott ez alatt a három hónap alatt, ami ennek ellenére összesen 200 millió dolláros üzemi nyereséget hozott a vállalatnak. Mégis előrelépésként értelmezhető az egyre több országban kapható konzol teljesítménye, mivel tavaly ugyanez a részleg még veszteséget hozott.

A nagyobb veszteség elkerülése a kamerákhoz készített szenzoroknak köszönhető, amelyek 2,3 milliárd dollár bevétel mellett 271 milliós üzemi nyereséget hoztak össze. A Sony ugyanis több konkurens mobilgyártó (pl. az Apple) beszállítója, amikor a készülékbe kerülő kamerákról, illetve az azokhoz használt érzékelőkről van szó.

Meglepetésre a fényképezőgépek is jól teljesítettek (1,6 milliárd USD bevétel, 184 millió üzemi nyereség), de a Sony jelentése szerint már nem a belépő szintű point-and-shoot kompakt gépek érdeklik a vásárlókat, hanem azok a modellek, amelyek valami extra tudással bírnak.

Mobilitás

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.