A Lenovo az eddigiekhez képest különleges tudással felvértezett Chromebookkal jelentkezett.

Egyre több gyártó merészkedik be a Chromebookok titokzatos világába és lesz ezzel így sokszínűbb ez a kategória. A Lenovo tavaly már gyártott Chrome OS alapú gépet, de akkor azt nem a széles közönségnek, hanem kifejezetten az iskoláknak szánta. Most változott némileg a kép, mert egyszerre két modellt is bemutatott a kínai gyártó, amelyek közül az egyik olyat is tud, amit a többiek nem.

Kihajtom, behajtom

A Chromebook egy olyan könnyen hordozható, elsősorban a netes tárhelyekre támaszkodó munkaállomást testesíti meg, amely nem rendelkezik optikai meghajtóval, a teljesítménye éppen annyi, ami az egyszerűbb műveletekhez, munkához elegendő, és lehetőség szerint olcsó. Az eddig megjelent Chrome OS alapú gépek többsége megfelelt ezeknek a kritériumoknak, éppen ezért el is laposodott valamennyire a termékkategória, ezért is üdvözlendő, hogy a Lenovo igyekezett új elemekkel előjönni.

A két készülék közül a N20p jelű az érdekesebb, mivel a kijelzője 300 fokban hátrahajtható, amivel egy média állomássá, vagy prezentálásra alkalmas felületté válik. A panel a mostanában egyre gyakoribb hibrid megoldásokhoz képest majdnem teljesen rásimul a gép hátlapjára, így táblagépként nem használható, viszont amint a zsanér elfordul, a billentyűzet deaktiválja magát és úgynevezett „Stand Mode”-ba kerül. Az N20p másik különlegessége hogy érintőképernyővel rendelkezik, ami így még több értelmet ad a hajtogatható kijelzőnek.

A lenovo sem maradhat ki: N20p

A Lenovo elkészítette a különleges Chromebook nem annyira különleges, viszont olcsóbb verzióját, az N20-at is. Ez pontosan azokkal a képességekkel nem rendelkezik (hátrahajtható panel és érintőképernyő), amivel a drágábbik társa, ezt leszámítva azonban teljesen azonosak a belső tulajdonságok. Mindkettő az Intel négymagos Celeron processzorát használja, ami mellé 4 GB memória és 16 gigabájt háttértár tartozik. Utóbbi miatt nem kell aggódni, hiszen a Chromebookok mellé automatikusan jár 100 GB Google Drive tárhely.

Versenyképes ár

A gyártó szerint 8 órás üzemidőt biztosító akkuval szerelt gépek 11,6 colos, 1366 × 768 képpont felbontású kijelzővel rendelkeznek, ami az N20p esetében érintéssel is vezérelhető. A majdnem másfél kilós (1,3 - 1,4 kg) Chromebookok Bluetooth 4.0.2 és 802.11ac Wi-Fi kapcsolattal, HDMI kimenettel, valamint két USB porttal (az egyik 3.0-s) szolgálják ki felhasználóikat. A gépek rendelkeznek SD kártya nyílással, a kijelző fölött pedig egy 1 megapixeles webkamera található.

Az N20 júliusban kerül a piacra 279 dolláros (kb. 61 ezer Ft) áron, míg a drágábbik N20p augusztus folyamán juthat el a vásárlókhoz, akiknek 329 USD-t (kb. 71 ezer forint) kell kifizetniük érte. A két gép hazai megjelenéséről és áráról egyelőre nincs hivatalos információ.

Konzumer tech

Hatósági jelentés lökheti még mélyebbre a rossz szériában lévő Teslát

Elon Musk szerint aki nem bízik a cég önvezető technológiájában, az inkább ne is fektesse bele a pénzét. Egyelőre úgy fest, hogy sokan megfogadják a tanácsát.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.