A kínai gyártó három androidos modellel és egy Windows 8 alapú táblagéppel készült az őszi szezonra.

A Lenovo a hamarosan rajtoló berlini IFA-n mutatja be megújuló ThinkPad sorozatát, a hazai közönség azonban egyelőre a táblagép kontingenssel ismerkedhetett meg. A gyártó hazai képviseletének munkatársai három androidos és egy teljes értékű Windows 8-at futtató táblagépet mutattak be.

Android: 1,2,3  Kezdjük a sort a legolcsóbb modellel: a Lenovo A1000-es egyértelműen a fiatal korosztálynak szól, ami nem csak a 39 ezer forintos vételárából következik. A gyártó a zenehallgatás élményét emelte ki a készülékkel kapcsolatban, amit egyrészt az előlapon megtalálható sztereó hangszórók, másrészt Dolby Digital Plus hangrendszer biztosít. A 7 colos kijelzőjű (1024 × 600 pixel, TFT) tablet a visszafogott árnak megfelelő szerény hardveres képességekkel rendelkezik: 1,2 Ghz-es, dupla magos processzor, 1 GB RAM, 16/32 gigabájtos tárhely, amit az Android 4.1-es verziója kelt életre. 
 

Lenovo IdeaTab A1000, ami kinézetében alig különbözik az A3000-től

Az eggyel magasabb szintre belőtt IdeaTab A3000 a 60 ezer forintos kategóriába tartozik, a továbbra is 7 colos és 1024 × 600-as kijelző már egy IPS panel, ami jobb képminőséget és betekintési szöget biztosít. A processzor órajele változatlanul 1,2 GHz-es órajelen ketyeg, azonban már négy mag dolgozik a számítási feladatokon, a háttértár itt is 16 GB, viszont ez memóriakártyával már 64 GB-ra feltornázható. Az A3000-es legnagyobb erénye, hogy két SIM-kártya a fogadására is képes, ami szokatlan a tabletek mezőnyében, így viszont egyszerre két operátor szolgáltatásait is kihasználhatjuk.
 

Lenovo IdeaTab S6000: a 10,1 colos, androidos

A harmadik és egyben legnagyobb, 10,1 colos (1280 × 800-as felbontású), IPS kijelzővel szerelt az S6000 jelenti az androidos kínálat csúcsát a maga 1,2 GHz-es, négymagos processzorával és 1 GB RAM-jával. Ez utóbbi talán kicsit kevésnek tűnik, az akkumulátorral azonban már nem spóroltak: a 6300 mAh-s energiaforrás a gyártó ígérete szerint akár 8 órás folyamatos webböngészést tesz lehetővé. Az S6000-es modellnél már kiemelten figyeltek a dizájnra, aminek köszönhetően a táblagép mindössze 8,6 mm keskeny és csak 560 gramm tömegű. A közel 100 ezer forintos készülék az Android 4.2-es kiadásával érkezik és a micro HDMI port biztosításával a Lenovo elsősorban játékhoz, valamint multimédiás célokra ajánlja.

Windows-ban  is utaznak  Végül következzen az Miix névre hallgató táblagép, ami a kínálat kakukktojása, és bizonyíték arra, hogy a Lenovo nemcsak az Androidban lát fantáziát. A Miix teljes értékű Windows 8 alapon kínálja tudását, jár hozzá egy levehető, mágneses flip tok, ami billentyűzetként is szolgál és így segíti a munkát.
 

Lenovo Miix: a billentyűzet alaptartozék

A 10,1 colos, 1366 × 768 képpont felbontású IPS megjelenítőn kívül a 64 gigabájtos tárhely, egy kétmagos, Intel Atom processzor (1,8 GHz), opcionálisan 3G/GPS modul és persze WiFi, valamint Bluetooth került a „csomagba”. A Miix esetében is fontos momentum volt a forma és a tömeg, így a 150 ezer forintos táblagép csak 1 cm vékony, és mindössze 500 grammot nyom.
 

A Lenovo megcsinálta a lehetetlent
A Lenovo lett az egyre kisebb PC-piac királya

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.