A tervezett ütemben folyik a HP szétválása Magyarországon – számolt be a céget érintő aktualitásokról egy mai háttérbeszélgetésen Gonda Gábor ügyvezető igazgató.

Nagyobb változások zajlanak a HP Magyarországnál az anyavállalati szétválás miatt. Mint az korábban a Bitport is megírta, a Hewlett Packard a New York-i tőzsdén különállóan jegyzett két vállalat alakul. A nyomtatókat és a kliens oldali termékkört továbbvivő cég HP Inc. néven megy tovább, a másik vállalat pedig a Hewlett-Packard Enterprise nevet viszi tovább.

Méretgazdaságosabb céggel gyorsabb a növekedés

A döntés kapcsán Gonda Gábor egy tagnapi háttérbeszélgetésen kiemelte: manapság a hagyományos technológiai cégek egyik legnagyobb kihívása a növekedés, főleg azok esetében, amelyek már elérték a kritikus tömegüket. A HP-nál a szétválás célja épp az újbóli növekedési pályára állás. A társaság két, a bevétel és profittartalom szempontjából is nagyjából hasonló méretű vállalkozássá alakul, és ebben a formában mindkettő gyorsabb növekedésre lesz képes. A szétválási folyamat lezárásának céldátuma november elseje. A Bitport kérdésére az ügyvezető elmondta, hogy a magyarországi leányvállalatnál is a tervezett ütemezésben folyik az átállás, ami egyértelműen az idei év legnagyobb kihívása lesz.

Az átalakulás kapcsán beszélt arról is, hogy a Hewlett-Packard Enterprise a jövőben jobban tud fókuszálni juthat a nagyvállalati szolgáltatásokra, azon belül is az adatközponti infrastruktúra fejlesztésekre, ami a cég alap üzletága lesz. A cél az ügyfelek teljes körű kiszolgálása, amit a közelmúltban különféle akvizíciókkal is megerősítettek. Tavaly és idén három olyan céget is vett a HP, amely ebbe a kocepcióba illeszkedik. (Tavaly szerezték meg hálózati technológiákkal foglalkozó Shunra Software-t és a felhős Eucalyptus Systemset, valamint idén márciusban jelentették be az Aruba Networks akvizícióját, melyért 2,7 milliárd dollárt fizetett a HP.)

Gonda Gábor
ügyvezető igazgató, HP Magyarország

A HP Inc.-nél a fő cél a nyomtató üzletág felfuttatása, amelyben nagy szerepet kap a háromdimenziós nyomtatás piaci lehetőségeinek a kiaknázása. Gonda Gábor a Bitportnak közelmúltban adott interjújában is kiemelte a HP Sprout fejlesztését, aminek a segítségével úgy lehet 3D-s objektumokat beolvasni, majd azokat szerkeszteni, hogy rögtön készen álljanak a 3D-s nyomtatásra.

Bővül a tudásalapú export

Az ügyvezető igazgató értékelte a tavalyi évet is, amit összességében jónak ítélt, bár mint mondta, az előző évihez képest jóval nehezebb volt. A magyarországi leányvállalat árbevétele 81,5 milliárd forint volt, szemben az egy évvel korábbi 100 milliárd forinttal, ugyanakkor az adózott eredmény 6,5 milliárd forint volt, ugyanannyi, mint 2013-ban. A tavalyi exportbevétel meghaladta a 48 milliárd forintot, ennek az értéke évről-évre viszonylag stabilan alakul, csak az összetétele változott meg: a gyártásból származóé csökken (a Flextronics zalaegerszegi üzemében gyártják a HP szalagos meghajtóit), a tudásalapúé, ami főleg a szolgáltatóközpont tevékenységéből származik, folyamatosan növekszik.

Az egyik legdinamikusabban fejlődő üzletág a projektszolgáltatásoké, ahol egy év alatt megduplázták a létszámot. Jelenleg 200-an dolgoznak a nemzetközi piacon működő üzletágban. A további növekedéshez nagy létszámban vesznek fel friss diplomásokat, de gyakornoki programjukban építeni kívánnak a még diploma előtt álló tehetséges fiatalokra is.

Üzletstílust vált a technológiai piac

Az ügyvezető beszélt a technológiai piac üzletstílusának változásáról is, amire az ügyfelek késztetik a cégeket: a vevőket ma már egyre kevésbé érdekli egy technológia csak azért, mert az jó. Az ügyfelek az IT-ben ma már egyre inkább egy hatékonyságot és versenyképességet növelő eszközt keresik. Emiatt az IT-szervezetek is egyre inkább szolgáltatókká válnak, amelyektől új üzleti megoldásokat, költségoptimalizált folyamatokat és fejlesztéseket várnak a vevők.

Piaci hírek

Ezúttal egy iskolaigazgatót hurcoltak meg deepfake miatt

A hatóságok szerint egy bosszúszomjas kolléga kreált és terjesztett MI segítségével hamisított, rasszista megjegyzésektől hemzsegő hangfelvételt.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.