Az EMC, az Intel és a VMware egy olyan kísérleti infrastruktúrát állított össze, amely a felhő alapú számítástechnika biztonságosabbá tételét segítheti elő.

Fél éven belül megjelenhetnek az első olyan rendszerek, amelyek kialakítása során már figyelembe vették a "proof-of-concept" megoldásban rejlő lehetőségeket

A cloud computing a következő években minden előrejelzés szerint egyre népszerűbb lesz a vállalati felhasználók körében. A térnyerés néhány tényező miatt jelenleg mégsem olyan intenzív, mint amire korábban számítani lehetett. A felhőalapú számítástechnika terjedését leginkább biztonsági aggályok hátráltatják.

 

A vállalatok, szerveztek ugyanis - érthető módon - nehezen válnak meg az értékes, bizalmas adataiktól, hogy azokat külső szolgáltatók szervereire az interneten át feltöltsék. Ha ugyanis valamilyen adatbiztonsági incidens bekövetkezik, akkor a felelősségek - megfelelő szerződések hiányában - nehezen háríthatók át a szolgáltatóra.

További probléma, hogy felső alapú környezetben az egyre fontosabb megfelelőségi követelmények is nehezen teljesíthetők, különösen az üzleti szempontból kritikus fontosságú alkalmazások esetében.

A számítási felhő szolgáltatók, a virtualizációs megoldások fejlesztésével foglalkozó cégek valamint a biztonsági vállalatok komoly erőfeszítéseket tesznek azért, hogy a felhőalapú számítástechnikával kapcsolatos kockázatokat csökkentsék.

Kísérleti infrastruktúra  |  Erre jó példa az EMC, az Intel és a VMware legutóbbi közös projektje is. A három vállalat a cloud computing biztonságának fokozása érdekében korábban partneri megállapodást kötött. Ennek eredményeként mostanra elkészült egy kísérleti infrastruktúra, amely mintául szolgálhat a cloud szolgáltatók, illetve azok ügyfelei számára.

Az új, úgynevezett proof of concept rendszer ilyen formán soha nem fog piacra kerülni, ugyanis az összeállításakor nem ez volt a cél. A három cég ennél fontosabbnak tartotta, hogy egy olyan példával szolgáljon, amely segítséget nyújthat a szolgáltatók számára a jövőben infrastruktúrák kiépítéséhez.

A kísérleti rendszer Intel alapú hardverekre épül, míg a virtualizációs technológiákról a VMware megoldásai gondoskodnak. Az infrastruktúra szerves részét képezik a különféle biztonsági megoldások, amelyek  révén megteremthető az átláthatóság, a felügyelet és a kockázatok kezelése.

A megfelelő szintű autentikációért többek között az RSA technológiái felelnek, de szerephez jutnak az EMC által nemrég felvásárolt Archer megoldások is, melyek többek között a megfelelőség biztosításával összefüggő feladatok elvégzését segítik.

 

Hamar elterjedhet  |  A három vállalat szerint a kísérleti rendszer a mindennapi életben használt infrastruktúrák alapjául szolgálhat. Akár hat hónapon belül megjelenhetnek az első olyan szolgáltatói rendszerek, amelyek kialakítása során a szakemberek már figyelembe vehetik a proof of concept megoldásban rejlő lehetőségeket is.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.