Egy érdekes felmérés szerint az internet szolgáltatók leginkább a cloud computing kapcsán jövőben felmerülő biztonsági problémáktól tartanak

A sokasodó online incidensek valamint a mind trükkösebb és kifinomultabb károkozások az internetszolgáltatókat is komoly kihívások elé állítják. Az Arbor Networks szakemberei az egyik felmérésük során elsősorban arra voltak kíváncsiak, hogy a szolgáltatók mely veszélyforrásoktól tartanak a leginkább, és mely kockázatokat ítélik a legkritikusabbnak. 

A felmérésben a világ minden tájáról összesen 132 internetszolgáltató vett rész. 35 százalékuk úgy vélte, hogy a felhőalapú megoldásokat érintő támadások jelenthetik a legnagyobb kockázatot, ugyanis ezek globális fennakadásokat és káoszt okozhatnak. Amennyiben ugyanis a felhőalapú szolgáltatások alapjául szolgáló szoftvereket vagy infrastruktúrákat egy incidens éri, akkor nem csupán egy alkalmazás sérül, hanem a virtualizált szolgáltatásokat és az ügyfelek is kár érheti. 

A megkérdezettek 21 százaléka szerint a legnagyobb kihívást a botnetek elleni küzdelem jelenti. A válaszadók 20 százaléka pedig úgy vélte, hogy az azonosságlopások visszaszorítása a legkritikusabb feladat. Mindezek mellett olyan válaszok is születtek, amelyek többek között a DNS-szolgáltatások ellen elkövetett támadásokat, a BGP route hijackinget valamint az internetes férgek terjedését említették a legmarkánsabb problémának. 

A felmérésben résztvevő cégek szerint idén az elosztott szolgáltatásmegtagadási (DDoS) támadások jelentősebb károkat, lassulást lesznek képesek előidézni, mint az elmúlt években. Az Arbor Networks szerint 2009-ben a legjelentősebb DDoS akció 49 Gbit/s sávszélességet emésztett fel. Idén ez a szám megközelítheti a 80 Gbit/s-ot. Az internet szolgáltatók elé további kihívásokat állít az IPv6 szélesebb körű terjedése, és a DNSSEC (DNS Security Extensions) megfelelő implementálása is.

 

 

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.