A HTC új csúcsmodellje dupla kamerával, megújult Sense felülettel és különleges funkciókkal tör az élre.

A tajvani HTC a One különböző verzióival tavaly alaposan kimerítette a témát, így éppen itt volt az ideje az idei modell bemutatásának. A gyártó úgy döntött, hogy 2014-ben a zászlóshajóval távol marad Barcelonától, így egy külön rendezvény keretein belül, New Yorkban mutatták be az új HTC One-t.

Előzetesen igen sok információ kiszivárgott, többek között az is, hogy a telefon minden bizonnyal a létező  legfélresikerültebb nevet (The All New HTC One) kapja. A premieren szerencsére az összes megszólaló az eredetileg is emlegetett M8 megnevezést használta, így a terméknév hivatalosan is az, hogy HTC One (M8).

Még több fém és dupla kamera

A tavalyi kadáshoz képest első ránézésre nem sok változott és valóban: a külalak, valamint az anyahasználat teljes mértékben az első verzió hagyományait követi. A HTC szakemberei a bemutató alatt többször hangsúlyozták, hogy az új modell burkolata már 90 százalékban fém (az előzőnél ez 70% volt), és külön gondot fordítottak az úgynevezett „zero gap” dizájnra, vagyis arra, hogy az összeillesztéseknél szinte tejesen eltűnjenek a rések. A kijelző mérete 4,7-ről 5 colra nőtt, a felbontás továbbra is full HD, és ahogy azt mi is megtippeltük, eltűntek és a kijelzőre költöztek a kapacitív kezelőgombok.

Az M8 a Snapdragon 801-es chipsetet kapta négy, 2,3 GHz-es Krait maggal, egy Adreno 330-cas GPU-val és 2 GB RAM-al megtámogatva. A tárhely 16-32 GB, de a unibody kialakítású készülék kapacitása microSD-vel tovább bővíthető. Az energiát egy 2600 mAh-s akku biztosítja, aminek a képességeit a HTC megpróbálta a lehető legjobban kihasználni. A telefon szoftveresen képes többféle akku kímélő üzemmódot aktiválni, amivel összességében 40 százalékkal növelhető a készenléti idő. Ez bekapcsolva 20%-os töltöttségnél 60 órás készenlétet, 10%-os töltöttségnél 30 órát, míg 5%-os töltöttségi szintnél még 15 órás készenléti időt biztosít.

Kamera fronton végre megtudtuk, hogy pontosan miként használható ki az, hogy a hátlapon kettő objektív található. A másodlagos kamera szerepe az, hogy fotózás közben rögzíti a tárgyak, személyek mélységi információit is, így az elkészült képeket a szerint effektezhetjük, hogy a téma az elő- vagy a háttérben található-e. A kamera szoftvere ezt minden külön segédalkalmazás nélkül, a rögzített adatok birtokában képes elvégezni, így a kreatív vénájú felhasználók elég sokat kihozhatnak majd ebből, illetve a funkcióhoz kapcsolódó egyéb színezési, filterezési lehetőségekből.

A hátlapi kamera továbbra is 4 megapixeles maradt, az Ultra Pixel technológiát használja, az előlapi objektív pedig 5 megapixeles fotókat tud készíteni. A fókuszálás mindössze 0,3 mp alatt megtörténik, a vakuzást két különböző színhőmérsékletű (hideg és meleg) villanó végzi, a Zoe videókészítő pedig több funkcióval gazdagodott és a felvételek most már a felhőbe is feltölthetők, sőt, ezeket a kollekciókat meg is oszthatjuk az ismerőseinkkel.

A hatodik érzék

A HTC One M8 az Android 4.4-es kiadásával érkezik, amihez a gyártó által teljesen újratervezett Sense 6 jár. A hatodik érzékként is emlegetett új kezelőfelület egyik legmarkánsabb eleme továbbra is a hírfolyamokat kezelő BlinkFeed, ami a híroldalak cikkein kívül a Foursquare információit is képes megjeleníteni. A HTC szolgáltatások terén jól érezhetően megy a Samsung és az LG után, amire tökéletes példa az egyébként hasznos Motion Launch. Ez több olyan akciót tesz lehetővé, ami inaktív kijelző mellett is kivitelezhető.

Például ha portré módban tartva megnyomjuk a hangerő gombot, akkor elindul a kamera, vagy ha kettőt koppintunk a kijelzőre, akkor feléleszthetjük, illetve   kikapcsolhatjuk a mobilt. Az M8 szenzorai inaktív kijelző mellett is egy csökkentett energiafelhasználású, de aktív módban vannak, így képes arra a rendszer, hogy a kezünk elhúzása után bekapcsolja a panelt, vagy a készüléket a fülünkhöz emelve fogadja a hívásokat.

A bemutató során ismét szó volt az Advantage programról, aminek keretben a HTC vállalja, hogy az újonnan bemutatott készülék két éven át garantáltan megkapja a frissítéseket, illetve az összetört kijelzőjű mobilokat 6 hónapig ingyen cserélik. Pár héten belül az HTC One összes variánsa (mini, max) megkapja a Sense hatodik kiadását, és újdonság az is, hogy ezt immáron a Play Áruházon keresztül fog történni. Sőt, a hagyomány folytatódik és a gyári Android rendszert kedvelők a HTC One (M8) Google Play verzióját mai naptól előrendelhetik és néhány hét múlva meg is vásárolhatják a Google Play store-ban.

A HTC képviselői többször hangsúlyozták, hogy ez lesz a cég történelmének legnagyszabásúbb termékbevezetése, mivel több mint 100 ország 230-nál is több szolgáltatójánál lesz elérhető az M8 rövid időn belül. A tajvaniak komolyan számítanak az USA-ra, így ott bizonyos operátoroknál már a mai napon megvásárolható a készülék, és április 10-ig az egyéb nagyobb piacokon (Ausztrália, Németország, Thaiföld, stb.) fog megjelenni a mobil. Magyarországra májusban érkezik meg a HTC ezüst, szürke és arany színben létező reménysége, az árakról viszont egyelőre semmit sem árult el a gyártó.

Konzumer tech

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.