A HTC Advantage program keretén belül a gyártó cseréli bizonyos modellek összetört kijelzőjét hat napon belül.

Még mielőtt elmerülünk a részetekben, rögtön szögezzük le, hogy a tajvani mobilgyártó kizárólag az Egyesült Államokban élő felhasználókkal ilyen kegyes és csak a program meghirdetésének időpontjától megvásárolt készülékek részesülnek az Advantage lehetőségeiből. Ennek ellenére olyan átfogó és nem csak a telefonok kijelzőjére vonatkozó plusz szolgáltatáscsomagot alkotott meg ezzel a HTC, ami egyedülálló és talán lépéselőnybe juttathatja a céget a többiekkel szemben.

Előny az USA-nál

A HTC Advantage első és legfontosabb eleme, hogy a gyártó a vásárlásától számított 6 hónapon belül teljesen ingyen kicseréli a One, a One mini, illetve One max készülékek betört, megrepedt kijelzőjét. Ez a sérülés a leggyakrabban előforduló probléma az összes közül, mivel a mobilok elejtésekor a nagy felületű panelek sínylik meg legjobban a balesetet. A mobilokra vonatkozó garanciák az ilyen (nem rendeltetésszerű használatból eredő) sérülésekre általában nem vonatkoznak, így egy betört kijelzőt csak külön megkötött termékbiztosítás fedez.

A HTC ezen kívül hozzányúl egy másik érzékeny területhez is, ami a szoftverfrissítést illeti. A gyártók csak a legritkább esetben adják meg pontosan azt az időszakot, amely alatt frissítésekkel látják el a készülékeket, ezért is rendhagyó az a megoldás, amit az Advantage kínál. E szerint a fent említett modellek a piacra kerülésük után 2 évig garantáltan megkapják a legújabb Android verziókat, aminél egyébként a Google sem látja el hosszabb ideig frissítésekkel a referencia készülékeit.

Kétélű fegyver?

Végül a harmadik, említésre méltó ajánlat az, hogy a One készülékek mellé típustól függően 25-50 gigabájt Google Drive tárhely jár, ami szintén 2 éven át áll a vásárlók rendelkezésére. Ez utóbbi a legkevésbé egyedi, mivel a gyártók (LG, Samsung) előszeretett adnak új mobil vásárlásakor plusz (Dropbox, Box, stb.) tárhelyet a vevőknek.

A dolog szépséghibája (a mi és még sok ország szempontjából) az, hogy csak az USA-ban érhető el az Advantage csomag, ami a gyártó szempontjából érthető, hiszen ez az a piac, ami a legértékesebb és elsősorban az amerikai vásárlókat szeretnék meghódítani ezzel a lehetőséggel. A kérdés csak az, hogy a (meg nem nevezett ideig) mellőzött összes többi piac és felhasználó milyen szájízzel néz ezek után a tajvani gyártóra és vajon a következő készülékcsere alkalmával ismét a HTC-t választják-e vagy sem. Az akció az USA szolgáltatóinak is fájó pont lehet, mivel az operátorok által  ajánlott készülékbiztosítások így értelmét veszíthetik az előfizetők szemében, amivel fontos bevételtől eshetnek el a cégek. 

Mobilitás

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.