A 2014-es kiadású HTC One legnagyobb titkára, a hátlapi dupla kamerára is fény derült.
Hirdetés
 

A HTC nagy erőkkel készül a 2014-es One modelljének bemutatójára és látszólag e közben képtelen titokban tartani a készülékkel összefüggő különböző információkat. Napok óta érkeznek a részletek a The All New HTC One névre keresztelt csúcsmodellről, amit a gyártó március végén fog bemutatni Londonban.

Alig maradt valami titokban

A múltkori cikkünkben már mi is említettük, hogy a legnagyobb rejtély a hátlapon található dupla kamera körül alakult ki, amiről egészen a mai napig senki sem tudta, hogy pontosan mire lesz jó. A GSM Arena munkatársait azonban ellátták információval, sőt, egy egész sor, az értékesítés segítő dokumentum szivárgott ki (lásd a cikk végén), amiből nemcsak a fő képességek, hanem a különböző alkalmazásokra is fény derül.

Ezek szerint a dupla kamera Duo Camera néven vonul majd be a köztudatba és szerencsére nem az egyszer már leszerepelt 3D-s képalkotást szeretné a HTC visszahozni, hanem beszáll az egyre erősödő, mobilos fotózás területén kialakult harca. Vagyis ez így nem pontos teljesen, mivel egy még korábban megjelent szolgáltatói tájékoztató 3D-s képhatásokról beszél, de ez inkább a kép utólagos átalakításáról szól és nem arról, hogy eredetileg is három dimenzióban fotózzon a HTC One. A másik képesség a fókuszpont utólagos megváltoztatása, amivel a fotós azt a részletet emeli ki, amelyiket szeretné, egyes képrészleteket pedig kívánsága szerint elhomályosíthat.

Részet az egyik ausztrál mobilszolgáltató kiszivárgott tájékoztatójából

A profit csökkenéssel és az erős versenytársakkal küzdő HTC-nek óriási szüksége van egy ehhez hasonló egyedi képességre, már csak azért is, mert ezt leszámítva olyan nagy horderejű dolgokra nem lehet számítani. A készülék 146,36 x 70,6 x 9,35 mm-es méreteivel valamivel vékonyabb lesz az elődjénél, amihez a fém unibody házhoz méltó, 160 grammos tömeg párosul. Az 1080p-s kijelző nem lépi túl az 5 colos méretet, a processzor állítólag egy négymagos, 2,3 GHz-es Snapdragon 801-es chip lesz, amit egy 2600 mAhs akku fog ellátni energiával.

Érkeznek azért újdonságok is

A HTC is beszáll az iPhone 5s által elkezdett nano SIM használatba, viszont az egyébként uralkodó trendekkel ellentétben a 16 gigás háttértár micro SD-vel bővíthető lesz. Érdekes módon a hátlapi dupla kamera felbontásáról nem szól a fáma, így arra lehet tippelni, hogy marad továbbra is 4 megapixel, bár nem lepődnénk meg, ha legalább itt valami újjal rukkolna ki a HTC. Az viszont biztos, hogy az előlapi kamera 5 megapixeles lesz, amihez jár egy Selfie mód, hogy a felhasználók könnyen hódolhassanak az önarckép készítésének.

Barométerről és az FM-rádió kihagyásáról pletykálnak még a források, bár az utóbbi körülmény nem meglepő, ezt a funkciót a gyártók már egy ideje előszeretettel mellőzik. Lehet számítani azonban a HTC összes fontos szolgáltatására és funkciójára, mint a híreket látványos formában elénk táró Blinkfeed, a rövid videókat készítő Zoe, a tévé távirányítóként használható infraport, vagy a HTC Match, ami a felhasználó korábbi telefonjáról segít az adatok áttöltésében. Végül a HTC igyekszik olyan funkciókkal is előállni, ami a pl. a Samsungnál már használatban van egy ideje: ilyen például a Motion Launch, ami úgy fogadja a bejövő hívást, hogy csak a fülünkhöz emeljük a mobilt.

Forrás: GSM Arena

Konzumer tech

Egyre kevésbé világos, hogy lesznek fenntarthatók a nagy MI-adatközponti fejlesztések

Bár Donald Trump felfüggesztette a technológiai részvényeket is padlóra küldő vámok egy részét, a bizonytalanság nem szűnt meg, a magasabb árak és a spórolósabb ügyfelek pedig rendesen alátehetnek a mesterséges intelligenciában utazó nagyvállalatok elképzeléseinek.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.