A Desire 310 mellett készül a március végi bemutatkozásra az új csúcsmodell is.

A HTC vezetői végre eljuttatták abba a fázisba a terméktervezést, hogy ne csak egy épkézláb csúcskészülékkel, hanem több közép-, illetve belépőkategóriás készülékkel tudják felvenni a harcot a többiekkel. Persze a HTC One sem maradhat utód nélkül, így a tajvaniak nem lőtték el az összes puskaport Barcelonában: március 25-én bemutatkozhat az új zászlóshajó.

A Desire név megint szép lesz

A Mobile World Congress sem maradt ki a premierekből, mivel itt rántották le a leplet a Desire 610 és 816 modellekről, amelyek végre azoknak is nyújtanak lehetőséget, akik nem engedhetik meg maguknak a One megvásárlását. A cikkünknek apropót adó Desire 310-es készüléket a gyártó még korábban, januárban jelentette be, most azonban már azt is tudjuk, hogy mennyibe kerül és pontosan mikor érkezik meg a piacra.

Április 10. és 160 euró: ezek a legfontosabb paraméterei a Desire 310-nek, vagyis átszámítva mindössze 50 ezer forintos áron kerül a boltokba a dual SIM-es mobil. Ez már jelzi, hogy itt-ott kompromisszummal kell számolni a felhasználóknak, ami rögtön elkezdődik a 4,5 colos, 854 × 480 képpont felbontású kijelzőnél. A spórolás a chipsetnél is folytatódik, bár a négymagos, magonként 1,3 GHz-es Mediatek MT6582M processzor és a mellé társuló 1 GB RAM első ránézésére kellő erőt ad a feladatok elvégzéséhez.

HTC Desire 310

A 2000 mAh-s akkumulátorral, Android 4.2.2-es verzióval, 4 gigabájtos háttértétárral ellátott készülék tárolókapacitása micro SD-vel tovább bővíthető. Az Android mellé jár a HTC-nél megszokott Sense kezelőfelület, és olcsóság ide, belépőkategória oda, az olyan extrák sem maradtak ki, mint a Blinkfeed nevű hírolvasó, vagy az 1080p-s videókat és 5 megapixeles állóképeket készítő hátlapi kamera.

Dupla kamerával jön a megújult One

A HTC One sztorija is folytatódik időközben, amiről annak ellenére meglehetősen sok információ kiszivárgott, hogy hivatalosan csak a bejelentés dátumát közölte a gyártó. A megjelent kémfotók arról tanúskodnak, hogy a korábban M8, most pedig már nemes egyszerűséggel a The All New (A Teljesen Új) HTC One néven futó mobil ugyanazt a fémes, unibody dizájnt kapja, mint elődje, a különbség annyi, hogy az új kiadás már rendelkezik micro-SD nyílással, az alsó fizikai érintőgombok a kijelzőre költöznek, és a kamera szoftverét is alaposan átdolgozták. Mindezzel egybevág az a körülmény is, hogy a hátlapon két objektív található, amire a bemutató meghirdetésekor maga a HTC is utalt.

Az a bizonyos dupla kamera (forrás: @evleaks)

Hogy a két kamera pontosan mire lesz jó, azt még nem tudni, viszont azt igen, hogy az utóbbi idők legkomolyabb kiszivárogtatási botránya is a HTC ezen modelljéhez kapcsolódik. Pár nappal ezelőtt a mobilrajongók tábora örömmel fogadta azt a közel negyedórás összehasonlító videót, amiben egy tinédzser kivesézi az új és a régi HTC One között különbségeket. A fiatalember viszont elkövette azt a hibát, hogy nem volt gondos a hátlapokon található IMEI matricák, illetve a saját e-mail címének kitakarásakor, így a gyártó vezetősége azonnal megkezdte a „tettes” kilétének felderítését. Egy heves twitteres üzenetváltás óta erről nem sokat tudni, a videó azóta is megtalálható a videó megosztókon, így könnyen elképzelhető, hogy ez is csak a felhajtás része. A The All New HTC One március 25-én mutatkozik be Londonban.

Konzumer tech

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.