A Mobile World Congress nemcsak a nagy gyártókról szól: lássuk, mit mutattak be a többiek!

Azt hétfő óta kiveséztük, hogy a világ vezető mobilgyártói milyen készülékeket mutattak be. A Samsung az előző évhez képest mégis itt rántotta le a leplet a Galaxy S5-ről, a Sony biztonsági játékkal folytatta a Z sorozatot a második kiadással, végül a Nokia valóban meglépte az androidos alkalmazásokat futtató X sorozat piacra dobását. Most irányítsuk a fényt egy kicsit a többiekre, vajon ők tudtak-e valami érdekessel szolgálni?

BlackBerry Z3

A BlackBerry bejelentése már önmagában is rendhagyó, hiszen a kanadai gyártó nem szokott részt venni az MWC-n, most mégis kivételt tettek. A bejelentés azért is figyelmet érdemelt, mert ez az első modell, mióta Thorsten Heinst John Chen követte a CEO székben, aki egyébként rendkívül magabiztosan fogalmazott a gyártó jövőjét tekintve. Chen nyilatkozatai szerint a BlackBerry visszatér a gyökerekhez és ismét olyan mobilokkal fog előjönni, amelyekkel annak idején belopta magát a vásárlók szívébe.

Nos, ilyen készülék is lesz hamarosan, de először jön a Z3-as modell, ami azonban első ránézésre nem sokban különbözik az eddigi, teljes érintőképernyős, BB 10-et futtató készülékektől. Vélhetően ez volt a legkevesebb részlettel szolgáló termékbejelentés Barcelonában idén, mivel csak annyit lehet tudni, hogy a Z3 Indonéziában kerül a piacra, 5 colos kijelzővel rendelkezik, és valószínűleg nagyon kedvező árral küldik majd versenybe. A bejelentésen szót ejtett a vezetőség a jövő távoli ködébe vesző, de már fizikai gombossal szerelt Q20-ról is, aminek már ténylegesen a régi hagyományok felelevenítése lesz a feladata.

Huawei Mediapad X1

A feltörekvő és hazánkban is ismert gyártó elsősorban a phablet kategóriára erősített rá Barcelonára, olyannyira, hogy ebből a típusból két eszközt is bemutattak. A normál méretű mobilokat sem hanyagolták el, hiszen az Ascend sorozatot a G6 képviselte, ami a nálunk is járt P6 prémium külsejét kapta, de hardveresen egy megfizethetőbb kiépítést kapott. A phablet sem ismeretlen a Huaweinél: a Mate sorozat első tagjával mi is megküzdöttünk (már, ami a méretet illeti), a kínaiak ezt a vonalat erőltetik, és tovább emelik a tétet, azaz a méretet.

A Mediapad X1 hatalmas, 7 colos készülék, ami nem csak szimpla táblagép, hanem a GSM modulnak és a SIM kártyának köszönhetően egy telefonálásra is alkalmas mobiltelefon. Hogy mindez a hétköznapokban is használható legyen, a Huawei igyekezett minél vékonyabbra (7,18 mm) és könnyebbre (240 gramm) tervezni, aminek köszönhetően az egyik legkarcsúbb, 7 colos tabletet tisztelhetjük benne. A panel 1200 × 1920 képpontos, a káva rendkívül vékony, a színek élénkségét és az energiatakarékos működést pedig egy új technológia (Low Temperature Poly-Silicon) teszi lehetővé. A gépet a gyártó saját négymagos processzora hajtja, amin kívül a 2 GB RAM, illetve a 13 és 5 megapixeles kamerák emelhetők ki.


HTC Desire 816

A tajvani HTC régi adósságát törlesztette az idei MWC-n, hiszen a legnagyobb probléma az volt a gyártóval, hogy szinte teljesen hanyagolta a középkategóriát. Az eladási adatok is egyértelműen mutatták, hogy a One család kiterjesztése nem elég az üdvösséghez, így mindenképpen kell egy olyan termékvonal, ami tömegekben értékesíthető és ehhez mi is lenne jobb, mint a Desire név újjáélesztése. A HTC rögtön két új modellt is bemutatott ebben a szegmensben, és már azt is tudjuk, hogy nem maradunk One utód nélkül se, viszont annak debütálására március végéig várni kell.

A Desire a 610-es és 816-os modellek képében folytatja pályafutását, amiből most az utóbbiról ejtünk pár szót. A tervezők okosan követték a One megismert formavilágát, a fém helyét átvette a műanyag, megmaradtak azonban az előre néző, sztereó hangszórók. Az 5,5 colos, 720p felbontású panellel nem lehet nagyon mellélőni, és a 13 megapixeles kamerával sem nagyon vették vissza a képességeket. A legfontosabb körülmény talán az, hogy az LTE támogatást is megkapták az új Desire készülékek, így a fejlett piacokon is lesz esélyük a sikerre.
 

Mobilitás

Az OpenAI megint valami durvát húzott elő a kalapból

Frissen bemutatott modelljükkel már tényleg majdnem úgy lehet beszélgetni, mint egy valódi emberrel. Ráadásul a technológiát mindenki számára ingyen elérhetővé teszik.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.