A tajvani HTC szerint kompromisszumok nélkül nyújtja a mini ugyanazt, mint a nagyobb kiadás.
Hirdetés
 
A HTC a Samsung mintájára csúcsmodelljének kisebb kiadásával jelentkezik, és hogy a névadás területén se érjen bennünket meglepetés, az új mobil neve HTC One mini lett. Az első pletykák megjelenésekor a legnagyobb kérdés az volt, hogy a tajvaniak megtartják-e az általunk is tesztelt One egyik legfontosabb jellemzőjét, a fém unibody házat. 

Nem is olyan kicsi az a mini  A válasz szerencsére igen, vagyis ebben nincs különbség a nagytestvérhez képest, több területen azonban kompromisszumokra kényszerül az, aki a minit választja, ami főleg annak fényében érdekes, hogy a HTC szerint a kisebb kiadás nélkülözi a kompromisszumokat. A kialakítás és a fémház tehát szinte teljesen ugyanaz, egyedül az oldalsó hangerő gombokat tervezték át, aminek remélhetőleg az lesz a következménye, hogy könnyebben lehet őket kezelni. A Super LCD2-es kijelző nem is annyira mini (4,3 col), a felbontás sem full HD már, hanem meg kell elégedni az 1280×720-as értékekkel. 

Balra a HTC One, mellette a mini kiadás


A felső bekapcsológombba beépített infravörös érzékelőtől is búcsút kell mondani, mint ahogy az NFC modultól, illetve a kamera optikai képstabilizátorától. A kamera egyébként továbbra is az UltraPixel technológiát használja, de ezen kívül is az összes fontos funkciót, tudást, videós képességet (1080p videó, 30 fps, HDR), megapixelszámot (4 mp) megkapta a mini, ami pl. a Samsung termékpolitikájára nem jellemző. 

Könnyebb, kisebb, gyengébb ■ A nagy öröm persze nem lehet határtalan, hiszen a mini már „csak” egy dupla magos, 1,4 Ghz-en ketyegő Krait processzort (Qualcomm Snapdragon 400 chipset) kapott, a One ehhez képest egy négymagos, 1,7 GHz-es CPU-val bírt. A belső tárhely kapacitását is visszavették 16 gigabájtra (a RAM 1GB-nyi), ami sajnos továbbra sem bővíthető memóriakártyával. A 143-ról 122 grammra fogyó HTC One mini szerencsére egy elég izmos, 1800 mAh-s akkumulátort kapott, ami valószínűleg egy napig probléma nélkül életben tartja az LTE-képes mobilt. 

HTC One mini: 4,3 colos kijelző, BlinkFeed, Sense 5.0


Az kevésbé meglepő, hogy a felhasználói élmény megtartása, pontosabban megismétlése céljából a mini a HTC One-nál megismert a Sense 5.0-ás kezelőfelülettel érkezik, ami alatt az Android 4.2.2-es kiadása fut. Ez azt is jelenti, hogy a hírfogyasztást megkönnyítő BlinkFeed, a rövid videók szerkesztésére szolgáló Zoe, illetve a hangélményekért felelős BoomSound és BeatsAudio is a csomag része.

A One mini szeptemberben érkezik meg a magyar piacra szürke és fekete színben, de az árról egyelőre nem tudunk közelebbit. Nyilván olcsóbb lesz a One közel 200 ezres indulóáránál, azt csak remélhetjük, hogy a független ár megáll 120-130 ezer forintnál.

HTC One teszt: csúcshatás 
Nexus lett a HTC One-ból is
Minimobilokkal támad a HTC és a Samsung 

Egyre kevésbé világos, hogy lesznek fenntarthatók a nagy MI-adatközponti fejlesztések

Bár Donald Trump felfüggesztette a technológiai részvényeket is padlóra küldő vámok egy részét, a bizonytalanság nem szűnt meg, a magasabb árak és a spórolósabb ügyfelek pedig rendesen alátehetnek a mesterséges intelligenciában utazó nagyvállalatok elképzeléseinek.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.