Első körben a pénzügyi, a supply chain management, a HR, az értékesítés és a merketing munkáját igyekszik segíteni a manapság mindenhonnan folyó mesterséges intelligencia.

Generatív mesterséges intelligencia funkciókkal bővül az Oracle Fusion Cloud Applications Suite, jelentette be a vállalat. A szoftvergyártó – érthető módon – nem állt elő forradalmi újdonságokkal: az új funkciók segítenek például a jelentéskészítés egyes fázisainak automatizálásában, rövid, gyorsan áttekinthető összefoglalót készítenek terjedelmesebb szövegekből, munkaköri leírások készítését támogatják...

Ahogy a felhőnél, az Oracle az MI-versenyben is követő üzemmódban van, aminek megvan az az előnye, hogy sok olyan buktatót ki tud kerülni, amin az úttörők időnként elhasalnak. De van hátránya is: sokadik szereplőként nehezebb piacot szerezni. A szoftvercég azonban az utóbbi egy évben nagyon rákapcsolt: többek között dollármilliárdokat költött Nvidia csipekre, és partnerségre lépett a Cohere nevű startuppal új felhőszolgáltatás fejlesztésére. A torontói székhelyű vállalkozás nagy nyelvi modellek (LLM) fejlesztésére és betanítására szakosodott. Az Oracle-nek valószínűleg hosszabb tervei vannak a kanadai céggel, be is szállt a finanszírozásába.

Az Oracle egyébként jó érzékkel nyúlt a problémához, mert eleve abban gondolkodott, hogy ügyfeleinek saját LLM modelljeik képzéséhez biztosítson olyan eszközkészletet, ami a betanításhoz használt belső adatkészletek miatt a modell megbízhatóságát jelentősen javítja, miközben a vállalati (üzleti) adatok biztonságát is maximálisan garantálja.

A most bejelentett fejlesztéseket kifejezetten vállalati körülményekhez szabták. Míg például a ChatGPT úgy működik, hogy a felhasználó beírja a kérését egy chatablakba, és az MI arra válaszol, az Oracle mintegy félszáz különböző funkciót zsúfolt bele az MI-rendszerébe. Például a vállalati készletezési rendszer képes a generatív MI-re támaszkodva termékleírást írni egy katalógusba. Vagy a supply chain management rendszer egy bonyolult és hosszú, írásban lefolytatott ártárgyalásról készíthet gyorsan áttekinthető összefoglalót.

A HR-folyamatokat is többféleképpen támogatja. Segít például a jelölteknek megismerni a cég elvárásait és juttatásait adott pozícióhoz, de akár vezetői felmérések is generálhatók és így tovább.

A végső döntnök az ember

Az Oracle megoldására sem bízhatják rá magukat vakon a cégek. Az MI generálta válaszokat minden esetben embernek kell ellenőriznie. Steve Miranda, az Oracle alkalmazásfejlesztéséért felelős vezetője (a fenti képen) ezt azzal magyarázta, hogy egyelőre ezzel a módszerrel lehet elkerülni az MI egyik általános hibáját, tudniillik hogy hajlamos hasból kiegészíteni a pontatlan információkat. Mint a Reutersnek mondta az Oracle tervei szerint hamarosan további felhasználási esetekre ad ki kiegészítő MI-alapú szolgáltatásokat.

Az pedig kifejezetten jó hír az Oracle-ügyfeleknek, hogy ezekért a szolgáltatásokért egyelőre nem kér pénzt a szoftvergyártó.

(Fotó: Oracle)

Piaci hírek

Hatósági jelentés lökheti még mélyebbre a rossz szériában lévő Teslát

Elon Musk szerint aki nem bízik a cég önvezető technológiájában, az inkább ne is fektesse bele a pénzét. Egyelőre úgy fest, hogy sokan megfogadják a tanácsát.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.