Önkényesen és szubjektíven szemezgetünk a berlini kiállítás felhozatalából.

A barcelonai MWC után második legfontosabb európai, elektronikai szakkiállítás, az IFA hivatalosan csak ma kezdődik el, ennek ellenére a gyártók jelentős része már túl is van a bemutatókon. A nagy gyártók újdonságaival különálló cikkekben foglalkoztunk, így most azokat a mobilokat szedjük össze, amelyek itthon érdekesek (lesznek), vagy van bennük valami, ami megérdemli a figyelmet.

Huawei Ascend Mate 7, G7

Kezdjük a kínai gyártóval, amely hazánkban is meglehetősen aktív, világviszonylatban pedig egyre komolyabb tényező lesz a smartphone piacon. A Mate 7 valóban 6 colos kijelzővel bír, és azok a korábbi pletykák is beigazolódtak, mely szerint a hátlapon egy, a HTC One-hoz hasonlóan elhelyezett ujjlenyomat-olvasó található. Az átrajzolt Emotion UI-t használó phablet a korábbi dizájnhoz képest sokat finomodott, szépült, vékony kávát kapott, a készülékház pedig fém elemekkel bővült.

Huawei Ascend Mate 7

A full HD felbontású IPS kijelző, a nyolcmagos (2 × 1.8GHz Cortex-A15, illetve 2 × 1.3GHz Cortex-A7), saját fejlesztésű Kirin 925 processzor, a 2/3 GB RAM, valamint a 16/32 gigabájtos háttértár mind azt mutatja, hogy egy vérbeli csúcsmodellről van szó. A csomaghoz tartozik még egy masszív, 4100 mAh-s akku, egy 13 és egy 5 megapixeles kamera, ami kiviteltől függően 500, illetve 600 euróba fog kerülni.

Huawei Ascend G7

Az Ascend család bővült még a középkategóriát célzó Ascend G7 modellel, ami ehhez képest viszont kifejezetten igényes anyagokat és dizájnt használ. A mobil 5,5 colos, 720p-s IPS kijelzőt kapott, a számításokat egy négymagos processzor végzi 2 GB RAM társaságában. Az LTE képes készülék legfőbb ereje azonban sokkal inkább a vékony kialakításban és az igényes anyagokba rejlik.


Lenovo Vibe X2

A másik nagy és feltörekvő gyártóra epekedve vár a hazai piac, de a korábbi ígéretek ellenére a mai napig nem indult el gyártó mobiljainak magyar forgalmazása. Ez talán idén ősszel megkezdődik és nem fogunk haragudni, ha ez a Vibe X2-es modellel történik meg. A mobil is a prémium darabok köz tartozik, amit igazol az 5 colos, mostanra már alapfelszereltségnek számító full HD kijelző.

Lenovo Vibe X2

A rétegzett hatású, különleges(nek tűnő) készülékházba sem akármi került, mivel itt is nyolc a processzor magok száma, amit a MediaTek MT6595m chipje szállít. Továbbra is folytatódik a „legyen minél könnyebb és vékonyabb” mozgalom a gyártóknál, aminek köszönhetően a Vibe 2X 120 gramm és mindössze 7,27 mm keskeny. Az Android KitKat verzióját használó mobilon a Lenovo saját, Vibe UI 2.0 nevű kezelőfelülete fut.

Sony Xperia Z3

A Sony elképesztő tempóban termeli a mobiljait, de sajnos valószínűleg éppen az iram tehet arról, hogy valódi fejlődést nem nagyon tudnak felmutatni ezek a készülékek. Az Xperia család Z ága három új tagot is kapott, melyek közül a Z képviseli a csúcsot, ennek is elkészült a Compact kiadása, a belépő szint pedig az Xperia E-vel bővült.

Sony Xperia Z3

Az összeszerelési minőség, az anyagok továbbra is elsőrangúak, ezen kívül a Sony azon munkálkodott, hogy a Z3 egy kicsivel kisebb, könnyebb, karcsúbb legyen. A kijelző továbbra is 5,2 colos és full HD felbontású, a megszokott Snapdragon 801-es chipset dolgozik benne négymagos processzorral. A hátlapon egy 20 megapixeles, az előlapon egy 2,2 megapixeles kamera teljesít szolgálatot és a Z3 továbbra is élvezi az IP68-as szabvány minden előnyét, tehát víz- és porálló.

HTC Desire 820

A One széria mellett a HTC a Desire vonalat is építgeti, ennek legújabb állomása a 820-as modell bejelentése. A készülék több szempontból is különleges, ezek közül az egyik, hogy ez rendelkezik elsőként a Qualcomm új, Snapdragon 615-ös lapkájával, amiben nyolc darab, 1,5 Ghz-en ketyegő Cortex-A53 mag dolgozik. A másik újdonság a 64 bites architektúra, aminek az Android L rendszerre való frissítésnél lesz jelentősége, hiszen az már támogatja ezt a technológiát.

Mindezek ellenére továbbra is egy erős középkategóriás mobilról van szó 5,5 colos, HD kijelzővel, 13, illetve 8 megapixeles kamerákkal, Cat 4 LTE támogatással, valamint a szokásos Android KitKat-Sense kezelőfelület kombinációval. A telefon szeptember végén lesz elérhető több színben, illetve piactól függően dual SIM kiadásban is.

Konzumer tech

Az amerikaiak elzavarnák az MI-t az atomfegyverek környékéről

Az Egyesült Államok szerint legalább az ENSZ BT állandó tagjai világossá tehetnék, hogy nem bízzák mesterségesintelligencia-rendszerekre a nukleáris fegyverek bevetéséről szóló döntéseket.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.