Reagált a Vodafone a tegnap bejelentett Telekom–Telenor megállapodásra. Állják a sarat.

A Magyar Telekom és a telenor Magyarország tegnap bejelentett megállapodásával érdekes helyzetbe került a magyar mobilpiac harmadik szereplője, a Vodafone, ezért megkérdeztük a cég véleményét a tröténtekről.

Lapunknak eljuttatott közleményében a cég vezérigazgatója, Diego Massidda a következőket mondta: "A Vodafone a frekvencia pályázaton tett vállasainak megfelelően az év végéig egyedül több 800 MHz-es bázisállomást épít, mint versenytársai közösen." A vezérigazgató hozzátette: "az elmúlt évek piaci fejleményeinek tükrében a Vodafone nem tekinti meglepőnek, hogy a két másik szolgáltató a ma bejelentett lépésre kényszerült."

A Vodafone Magyarország a tavalyi frekvenciatenderen "C" és "G" csomagját vitte el mintegy 30 milliárd forintért. Ezzel a két csomaggal a 800, a 900 és a 2600 MHz-es sávban jutott frekvenciablokkokhoz. A "C" csomaggal a 800 MHz-es tartományban 2×2×5 MHz-nyi blokkhoz – ugyanannyihoz, mint a Telekom és a Telenor is –, a 900-as tartományban 1×2×1 MHz-nyi blokkhoz, míg a 2600 MHz-es tartományban 5×5 MHz-nyi blokkhoz jutottak, míg a "G" csomag csupán ez utóbbi tartományból kínált 4×2×5 MHz-nyi blokkot.

Mint azt a Bitport is megírta, a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság is rábólintott arra a megállapodásra, melynek értelmében a Telekom és a Telenor közösen építi ki 800 MHz-es 4G hálózatát. A Telenor a Dunántúlon, a Telekom pedig az ország többi területén fejleszti, majd üzemelteti a hálózatot. Budapesten azonban továbbra is önállóan fejlesztenek. Így gyakorlatilag vidéken a felhasználók nagyobb frekvenciablokkot használhatnak, ami például gyorsabb mobilnetet tesz lehetővé – ígérték a szolgáltatók. A két cég hangsúlyozta: az együttműködés kizárólag műszaki tartalmú, az a piaci versenyt nem érinti.

Ezúttal egy iskolaigazgatót hurcoltak meg deepfake miatt

A hatóságok szerint egy bosszúszomjas kolléga kreált és terjesztett MI segítségével hamisított, rasszista megjegyzésektől hemzsegő hangfelvételt.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.