Működés közben, a Corwell Kft. nagykereskedésében mutatták be a Magyarországon debütált Vocollect raktárrendszer legújabb verzióját.
Az irodaszer-nagykereskedelemre specializálódott Corwell Kft.-nél működés közben nézhették meg az érdeklődők a nagykereskedelmi raktárrendszereket is szállító Intermec hangalapú raktári megoldását. Az új rendszer képes a teljes raktározási folyamatot végigkísérni a bevételezéstől a betároláson és a komissiózáson át a utántöltésig és kiadásig. A rendszert Chris Heslop, az Intermec EMEA régiós marketingmenedzsere, valamint a Corwell Kft. logisztikai igazgatója, Kanozsai Csaba és Sári István, a BCS Hungary munkatársa mutatták be.

Az előző verzió 2010-től működik A Vocollect hangalapú raktári megoldást a a BCS 2010-ben vezette be a Corwell Kft.-nél, kezdtben a kézi, papír alapú listákon alapján történő komissiózás kiváltására, majd a rendszert kiterjesztették  a targoncák által végzett folyamatokra is. A rendszer bevezetése egybe esett a raktári munka informatikai hátterét biztosító raktárirányítási rendszer lecserélésével (WMS – Warehouse Management System).



A Vocollect scannerrel felszerelt A730-as kommunikációs egysége

A Vocollect T5, melyet jelenleg használ a Corwell, rendkívül gyorssá tette a komissiózás folyamatát – mondta el Kanozsai Csaba. Mintegy 20 százalékos termelékenységnövekedést tudtak elérni, miközben a rendelések összeállításánál a hibaarány 7 ezrekére csökkent. Ráadásul a rendszer bevezetése miatt az összeállított csomagokat nem kell egyenként visszaellenőrizni. Az ellenőrzés nem marad el, csak szúrópróbaszerűen végzik, és maga a WMS határozza meg, mely csomagokat ellenőrizzenek az erre a feladatra dedikált kollégák.

A Vocollect mögött egy BPM (Business Process Management) rendszer tartja nyilván azt, hogy milyen árucikkek vannak a raktárban, melyek adhatók ki. Ezt az információt átadja a WMS-nek, amely magát a Vocollectet vezérli. A komissiózást végző munkatársak egy headseteten kapják meg az egyes csomagokra vonatkozó utasításokat, azaz hogy egy csomagba mit kell tenni, amit szintén hangutasítással nyugtáznak, illetve a felmerülő problémákat is így közölhetik a rendszerrel. Ehhez mintegy 30 hangutasítás kell elsajátítaniuk. A Vocollect egyébként harminc nyelven érhető el.

A bevételezéstől a kiadásig A Vocollect új rendszere, a Talkman A730 most annyiban bővíti ki a rendszer lehetőségeit, hogy a hangvezérlés körébe bekapcsolja azokat a folyamatokat is, melyekben eddig vonalkód-leolvasásra volt szükség. A Talkman A730 kommunikációs egysége – amely Wi-Fi kapcsolaton keresztül továbbítja az adatokat a WMS-nek – ugyanis tartalmaz egy vonalkód scannert is, így gyakorlatilag a teljes raktári folyamatot le tudják fedni egy típusú, rugalmasan használható eszközzel. A vonalkód-beolvasást igénylő folyamatokat korábban PDA-kkal oldották meg. Az A730 abban is hozott újdonságot, hogy a headset bluetooth kapcsolaton kommunikál a derékra csatolható egységgel, így sokkal ergonomikusabb a használata.



A Vocollect működése egy modern raktárban

Arra Kanozsai és Sári István is felhívták a figyelmet, hogy nagyban csökkenti a szállítási hibákat, hogy a bevételezésnél, a betárolásnál és a komissiózásnál sem oszlik meg a munkatárs figyelme egy papíron olvasott lista és a tevékenység között, és mindkét kezét tudja használni, így sokkal gyorsabban és kevesebb hibával tudnak dolgozni.

További előny, hogy az összeállított megrendeléseknél így azonnal fény derül minden olyan anomáliára, mely külön intézkedést kíván, például hogy egy árucikkből kifogyott a nagykereskedés, miközben a BPM rendszer szerint még kellene lennie raktáron. Ezáltal a leltárigény is csökken. Kanozsai elmondta, hogy míg korábban évente két leltárt kellett csinálniuk, tavaly áttértek az éve egy teljes leltárra, mivel gyakorlatilag a készletben minden anomáliára a napi munka során azonnal fény derül.

Robot raktárosokat állít munkába az Amazon

Sorra szállítja a költségcsökkentő felfedezéseket a DeepMind ügynöke

Az AlphaEvolve-ot az algoritmikus problémák megoldására, meglévő rendszerek optimalizálásra hozták létre. Az evolúciós megközelítésnek már dollármilliókat érő eredményei vannak házon belül.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.