Újabb platformmal bővítette ügyfélkiszolgáló rendszerét a Magyar Telekom. A távközlési nagyvállalat az eddig megszokott bolti és online forma mellett péntektől bevezette a videóalapú call center szolgáltatást, ami a vállalat honlapjáról érhető el.
A rendszer több, mint egy egyszerű videochat vagy egy szimpla webáruház. Az ügyintéző az ügyféllel folytatott beszélgetés közben a képernyőt érintve teszi láthatóvá nemcsak az ügyintézés, megrendelés folyamatát, hanem igény esetén a megvásárolni kívánt készüléket is, akár a főbb műszaki paraméterek összehasonlítására alkalmas módon.
A készülék kiválasztása
Az egész olyan, mintha egy átlátszó érintőképernyő túloldalán ülne az ügyéntéző, és az ujjával helyezne el különböző elemeket (telefon fotója, bevásárló kosár, űrlapok stb.) a képernyőn.
A Deutsche Telekom nálunk teszteli a megoldást
Az új szolgáltatás a virtuális térben kívánja ötvözni a telefonos ügyfélkiszolgálást, az ügyfélpontokon megvalósuló személyes találkozással. A rendszer ugyanakkor nem igényel speciális informatikai tudást – mondta a péntek délelőtti bemutatón Keszég Attila vezérigazgató-helyettes. Hozzátette: a több tízmillió forintba került új szolgáltatáshoz szükséges technológiát a skandináv Intaktus cégtől vásárolták. Az elmúlt hónapokban megtörténz a rendszer műszaki tesztje, a következő fél év pedig az ügyféloldali tapasztalatokról szól. Az anyacég Deutsche Telekom ettől teszi függővé, hogy mely más DT-leányvállalatoknál vezetik be a szolgáltatást.
Az ügyintéző kitölthető űrlapot tett fel a felületre
Bár a video call center működtetése drágább, mint a többi ügyfélkiszolgálási megoldásé, a cégnél bíznak abban, hogy lesz kellő számú érdeklődő, mindenekelőtt az online megoldások iránt érdeklődő emberek köréből. A Bitport kérdésére Keszég Attila elmondta, nem tartanak attól, hogy hasonló érdektelenség követné a szolgáltatás bevezetését, mint anno a videotelefonok megjelenését. (Mint ismert, egészen az okostelefonok megjelenéséig az előfizetők nem igazán használták telefonjukon a videotelefonálás lehetőségét.)
Új értékesítési csatorna
A vezérigazgató-helyettes hozzátette, a beruházás elsődleges célja az értékesítés növelése (díjcsomagváltás, új készülék vásárlásának ösztönzése), de a rendszer ezen a felületen is képes kezelni az új előfizetőkkel kapcsolatos teendőket. Az induláskor három munkaállomással rendelkező szolgáltatás mögött álló egyelőre 10 fős csapat az ügyfélszolgálatokon felmerülő egyéb kérdések megválaszolására is felkészült. A rendszer, amely alkalmas a teljes termékpaletta bemutatására, össze van kötve a cég ügyfélhez kötődő összes adatbázisával, és a későbbiekben igény szerint bővíthető.
A szerződési feltételek elfogadása
A szolgáltatás igénybevételéhez megfelelő sávszélességű internetkapcsolaton, böngészőn és legalább egy headset kell. Ha az ügyfél is látható kíván lenni, értelemszerűen kell egy webkamera is. Mivel a videos ügyfélszolgálat flash-alapú rendszer, egyelőre csak asztali gépeken, laptopokon, illetve a flasht kezelni képes táblagépeken érhető el.
A szolgáltatás díjmentes, de adatforgalmat generál, amely tarifacsomagtól függően költséggel járhat. A Bitport kérdésére a cég szakértői elmondták, hogy 10 perces átlagos hívással lehet számolni, aminek az adatforgalma nem nagyobb, mint amit egy ilyen hosszú Youtube videó generál. A Video Call Center a hét minden napján reggel 8-tól este tízig vehető igénybe.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak