Az iparág szakmai szervezeteinek, a felsőoktatás és az akadémiai szféra tagjainak részvételével megalakult a Nemzeti Elektronikai Kerekasztal (NEK). A kezdeményezés célja, hogy felhívja a figyelmet az iparágban rejlő lehetőségekre.

A március közepén tartott alakuló ülésen az elektronikai ipar fejlődése nem csak az ágazat cégeinek érdeke. KSH adatok alapján az elmúlt négyéves időszakban az elektronikai ipar közvetlenül 5, közvetett hatásokkal együtt pedig 15 százalékát adta a magyar GDP-nek.

Elektronikával húznák a gazdaságotA Nemzeti Elektronikai Kerekasztal (NEK) életre hívói ezért szeretnék felhívni a figyelmet a hazai elektronikai ipar jelentőségére és lehetőségeinek kiaknázására. Álláspontjuk szerint az iparág szereplői együtt hatékonyabban és hangsúlyosabban képviselhetik a nemzetgazdaság és az iparág közös érdekeit.

Az iparág szakmai szervezeteit, felsőoktatási intézményeket és az akadémiai szférát is tagjai között tudó NEK ennek érdekében konkrét cselekvési javaslatokat fogalmaz meg a kormányzat számára. Ezekben a javaslatokban az elektronikai ipar fejlesztésén keresztül próbálják majd konkrétumokkal segíteni a kormányzati stratégiai célok elérését.

A Nemzeti Elektronikai Kerekasztal résztvevői:

 

Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham)

BME Villamosmérnöki és Informatikai Kara (BME VIK)

Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége (FIVOSZ)

Informatikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ)

Integrált Mikro/Nanorendszerek Nemzeti Technológiai Platform (IMNTP)

Magyar Innovációs Szövetség (MISZ)

Magyar Mérnökakadémia (MMA)

Magyarországi Elektronikai Társaság (MELT)

Magyar Tudományos Akadémia Műszaki Tudományok Osztálya

Műszaki és Természettudományos Egyesületek Szövetsége (MTESZ)

Lehet, hogy éppen most tesszük tönkre a Föld mágneses mezejét

A műholdcsordákat tenyésztő űrvállalkozók eddig is sikeresen kiakasztották néhány tudományterület képviselőit, de úgy tűnik, hogy a sornak még messze nincs vége.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.