A Microsoftnak is kijutott az elmúlt időszak kibertámadásaiból. A szoftvercég ellen hasonló módszereket vetettek be, mint a Facebook és az Apple ellen.
Az elmúlt néhány hét során több amerikai nagyvállalat is bejelentette, hogy a hálózataikat támadás érte, amelyek különböző mértékben ugyan, de veszélyeztették az adatok biztonságát.

A sort a Facebook kezdte, amikor beszámolt arról, hogy egy nulladik napi Java-sebezhetőség révén támadóknak sikerült egy kártékony kódot bejuttatniuk a rendszerbe. A hír azon része már nem is nagyon meglepő, hogy egy fejlesztőknek szóló weboldalon keresztül sikerült megtámadni a közösségi oldalt. Néhány nap múlva az Apple coming outja következett. Hamarosan az is kiderült, hogy az almás cég elleni támadásnál szinte egy az egyben ugyanazt a módszert alkalmazták, mint a Facebooknál.



A legfrissebb hírek szerint a támadássorozatot összefüggésbe lehet hozni a korábban több nemzetközi hírügynökséget és lapot, többek között a The New York Timest, a The Wall Street Journalt, majd pedig a Twitter egyes hálózatai ért támadással. A legtöbb vállalat egyből Kínát kiáltott, bár a vádakat a kínai vezetés határozottan visszautasította. (Kattintson, ha a korábbi támadásokról készített összefoglalónkat is szeretné elolvasni. http://www.bitport.hu/biztonsag/benne-vagy-a-negyedmillioban-twittertol-a-kiberhaboruig)

És akkor jött a Microsoft... Az eddig is sejthető volt, hogy ha a támadók olyan neves cégeket vettek célba, mint amilyen az Apple vagy a Facebook, akkor a Microsoftnál is bepróbálkoztak. Most viszont már biztosan kijelenthető, hogy nemcsak próbálkoztak, hanem be is juttatták a károkozóikat a vállalat IT-infrasturktúrájába.

"A vizsgálataink során találtunk néhány olyan számítógépet – párat a mac-es részlegünkben –, amelyek kártékony programmal fertőződtek meg. Az alkalmazott technika hasonló volt, mint amiről más cégek korábban már beszámoltak" – jelezte a Microsoft incidenskezelésért felelős központja. (Az valószínűleg véletlen, hogy a mac-es részleget nevezték nevén...)

A cég közleményében azt is hangsúlyozta, hogy semmiféle bizonyíték nincs arra vonatkozóan, hogy ügyféladatok szivárogtak volna ki a fertőzött rendszereken keresztül. Az pedig, hogy Mac gépek is áldozatul estek, egybevág a korábbi beszámolókkal, ugyanis az eddig napvilágra került incidensek során nemcsak windowsos, hanem Mac OS X alapú számítógépek is megfertőződtek.

Benne vagy a negyedmillióban? Twittertől a kiberháborúig
Mi a teendő a LinkedIn-es adatlopás után?

Miért épp egy PDF-ben ne futna el a Doom?!

A több mint 30 éves ikonikus akciójátékot ezúttal a dokumentumok egységes megjelenítésére kitalált Portable Document Format keretei között élesztették újra.
 
Egy cég legacy rendszerei, fejlődési tervei mellett a belső kompetenciái és a beruházási készsége is befolyásolják, hogy milyen SD-WAN modellt érdemes választania.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.