A kormányzati tájékoztatási, ügyintézési oldal két évvel ezelőtt kapott modernebb külsőt. A mostanáig párhuzamosan elérhető régi felületet december 16-án kapcsolják le végleg.

Nagyjából két évtizednyi működés után most pénteken végleg elköszön a 2000-es évek elején indult korábbi magyarorszag.hu. A központi e-ügyintézési felület 2020 februárjában történ megújítása óta a régi és az új változatok párhuzamosan működtek.

A rendszert fejlesztő és üzemeltető NISZ Zrt. témában kiadott tájékoztatása szerint az évek során az e-ügyintézéshez kapcsolódó tájékoztatók, egyéb tartalmak bővített funkcionalitással az új portálra is átkerültek. A régi felület 2022. december 16-ai megszűnését követően a hivatali ügyekkel kapcsolatos minden szolgáltatás és fontos információ elérhető marad a magyarorszag.hu portálon.

Ahogy a NISZ sajtóközleménye fogalmaz: a régi magyarorszag.hu-t és elődjét az ekormanyzat.hu portált még nem elektronikus ügyintézésre tervezték, a digitalizáció terjedésével és a jogszabályi környezet változásával egy korszerűbb, személyre szabott ügyintézési felület (megújult magyarorszag.hu) jött létre, amely fontos mérföldkő volt az elektronikus ügyintézés elterjedésének elősegítésében.

A 2020 februárjának végén indult, tartalmi és strukturális felépítésében is megújult magyarorszag.hu oldal a modern kor trendjeihez illeszkedő megjelenést kínál és a közérthetőbb tájékoztatások, valamint az áttekinthetőbb oldalszerkezet mellett, mobileszközökről és asztali számítógépekről egyaránt lehetővé teszi az elektronikusan elérhető szolgáltatások igénybevételét - írja a NISZ.

50 millió okunk volt benézni

A magyarorszag.hu az évek alatt olyan új ügyintézési lehetőségekkel, funkciókkal, illetve az e-közigazgatási szolgáltatások kényelmesebb használatát lehetővé tevő alkalmazásokkal bővült, amelyek a korábbi felületen még nem voltak elérhetők. A magyarorszag.hu oldalra ma már havonta átlagosan 7,2 millió magyar állampolgár látogat el és a portál indulásától ez év decemberéig több mint 50 millió ügyet intéztek online, a felületen keresztül.

Piaci hírek

A GTA kiadója már hűteni próbálja a játékipar általános MI-őrületét

A Take-Two vezérigazgatója szerint a generatív mesterséges intelligencia megváltoztatja és új fogyasztók előtt is megnyithatja a játékokat, de a kreatív döntéseket hiba lenne a gépekre bízni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.