A Google jelentős és kevésbé lényeges változtatásokkal készül a mobil operációs rendszer legfrissebb kiadásának érkezésére.

Kiderült, hogy mi lesz a végleges neve az eddig csak Android Q-ként hivatkozott legújabb mobil operációs rendszernek. A Google eddig a legelső két verziót leszámítva mindig egy-egy édességet rendelt a különböző változatokhoz, mostantól viszont sokkal fantáziátlanabb, ám reményeik szerint egyértelműbb világ jön.

Szikár számok

A cég blogbejegyzésben lebbentette fel a fátylat a heteken belül érkező új változat nevéről, ami nemes egyszerűséggel Android 10 lesz. Ugyan ha jól számolunk, ez a verzió lesz a 17. a sorban, de a fő változatok tekintetében valóban a tizedik generációt képviseli a friss rendszer.

A cukorkák és sütemények hanyagolása mögött meglehetősen praktikusok okok állnak. A nyelvészeti és kulturális különbségekből adódóan ugyanis a világ különböző tájain gondot okozott bizonyos kiejtett betűk megkülönböztetése, illetőleg az sem a befogadást segítette, hogy egyes régiókban teljesen ismeretlen nyalánkságok neveivel kellett megbirkózni a felhasználóknak. Arról nem is beszélve, hogy egy technológiai részletekben kevésbé járatos mobilosnak nehézséget jelentett megfejteni, hogy melyik verzió követte melyiket.

Az immár több mint 2,5 milliárd eszközön futó operációs rendszer fejlesztői így jobbnak látták befejezni a vicces névadás tradícióját.

Új névhez új külső

A névmódosítás azonban nem az egyetlen most meglépett változtatás. A mobil operációs rendszer írásmódja és "kabalafigurája" is étesett némi ráncfelvarráson. Ilyenre legutóbb 2014-ben került sor, úgyhogy a Google szerint itt volt az ideje egy modernebb köntös felhúzásának.

Ez a gyakorlatban az Android szöveg színének és betűtípusának a lecserélését jelenti, valamint a robotfej is kicsit átrajzolódott és itt is volt változtatás a színárnyalatban. A logó új külseje a várakozások szerint több ember számára lesz könnyen felismerhető és olvasható, köszönhetően a kontrasztosabb színválasztásnak és a letisztultabb tipográfiának.
 

Konzumer tech

A Temuról szólt az első negyedév a hazai e-kereskedelemben

A hazánkban alig több mint fél éve megjelent kínai webshop mellett nehéz labdába rúgni a magyar kereskedőknek - derül ki egy ma közzétett kutatásból.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.