A Telenor Accelerate-en részt vevő Family Finances, Photon és Vimage startupok hamarosan pénzügyi befektetők előtt mutatkozhatnak be, így komoly esélyt kapnak arra, hogy szolgáltatásaikkal a nemzetközi piacokra is beléphessenek.
Néhány hét múlva, az áprilisi Demo Day-en zárul a Telenor Accelerate programja, ahol a győztes vállalkozások először mutathatják be fejlesztéseiket pénzügyi befektetők és a sajtó előtt.
 
Sokszínű nyertes hármas

A Telenor tavaly szeptember óta zajló startup gyorsító programjának résztvevői a közös, családi használatra is alkalmas mobilpénztárcát fejlesztő Family Finances és a Photon nevű online szolgáltatás, amelynek használatával leegyszerűsödik és felgyorsul az árajánlatok bekérése fotósoktól és videósoktól. A harmadik nyertes csapat fejlesztése pedig a Vimage nevű alkalmazás, amely lehetővé teszi, hogy bármilyen okostelefonnal cinemagráfot, vagyis mozgó részeket tartalmazó látványos állóképeket készíthessünk.
 
A Telenor vállalati akcelerációs programjának nyertesei intenzív szakmai tréningeken fejleszthetik ismereteiket olyan témákban, amelyek ma már nélkülözhetetlenek egy startup vállalkozásnak. Az egyik kurzuson például elsajátíthatták a Magyarországon is egyre inkább elterjedő service design tervezési módszertan rejtelmeit, amelynek birtokában újfajta üzleti gondolkodással képesek kidolgozni az általuk nyújtott szolgáltatásokat.
 
A growth hacking-ismeretek ugyancsak fontosak egy kezdeti fázisában lévő vállalkozás tagjainak, ennek a marketingmegközelítésnek ugyanis az a lényege, hogy minimális pénzügyi beruházással a lehető legnagyobb növekedést érhesse el a cég. Természetesen a biztos pénzügyi alapokra is szükség van, ezért a három nyertes csapat fund raising tréningen is részt vett.
 
Az Accelerate program mentorai – Pistyur Veronika, Oszkó Péter, Simó György, Varga Zoltán, Várkonyi Balázs és Vinnai Balázs – 110 jelentkező közül választották ki a nyertes három startupot. A csapatok egyenként mintegy 150 millió forint értékű támogatást, valamint 5-10 millió forint értékű befektetést kaptak a Telenortól, míg a Microsoft Magyarország Bizspark felhőszolgáltatást, a Samsung pedig Galaxy S8 okostelefonokat biztosított a résztvevő csapatok tagjai számára.
Konzumer tech

Tudja, melyik cég gyártja a legtöbb ipari robotot?

Az Amazon szerint ők. A világ egyik legnagyobb online kereskedője folyamatai optimalizálására leginkább házon belüli fejlesztésekre támaszkodik.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.