A budapesti tőzsdén is jegyzett technológiai vállalatcsoport szándéknyilatkozatot írt alá az ARTOFINFO Kft. többségi tulajdonrészének megvásárlásáról.

Egy most bejelentett megállapodás értelmében a Delta Technologies Nyrt. tulajdonába kerül az ARTOFINFO Kft. 70 százaléka. Az erről szóló szándéknyilatkozat aláírása kapcsán az érintettek azt remélik, hogy "az akvizíció változatlan működésük mellett további növekedési lehetőséget és erősödő szakmai kompetenciát nyújt mindkét cég számára". A Delta ezzel az alkalmazásfejlesztés területén kaphat extra szakértelmet, miközben a tranzakció a remények szerint egyúttal kapcsolódási pontot is jelent az alig egy hónapja bejelentett, a Robotizálunk Kft. 51 százalékát érintő idei másik felvásárlással is. (Ahogy a júniusi, úgy a mostani megállapodás is rögzíti a további részesedésnövelés lehetőségét.)

Az új tranzakcióval kapcsolatban a Delta hangsúlyozta, hogy az jól illeszkedik hosszútávú növekedési stratégiájába: "egyrészt tovább erősíti a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett vállalat piaci pozícióját, másrészt újabb mérföldkőként szolgál a cégcsoport szakmai profiljának fejlesztésében a szolgáltatás fókuszú alkalmazásfejlesztés és digitalizáció kulcsfontosságú területein".

Agilis szerzemény

A budapesti központú ARTOFINFO egyedi alkalmazásfejlesztéssel, low-code/no-code gyors fejlesztési megoldásokkal, professzionális IT erőforrás kihelyezéssel, valamint legacy rendszerek átvételével és megújításával foglalkozik banki, biztosítási, egészségügyi és ipari területeken. Ügyfelei elsősorban európai és hazai közép- és nagyvállalatok, 2024-ben árbevétele elérte a 855,6 millió forintot.

A megállapodásról kiadott sajtóközlemény kiemeli, hogy az ARTOFINFO növekvő árbevétele és EBITDA mutatója, exportképessége és munkavállalói létszáma alapján tavaly bekerült a BÉT50 kiadványba, a cég emellett az elmúlt években több alkalommal Szerethető munkahely díjat is kiérdemelt.

A Delta tervei szerint az akvizícióknak köszönhetően a cégcsoport irányítása alá került vállalatok mindegyike képes lesz kihasználni a szinergiákat, ami további bővülést eredményezhet a hazai és nemzetközi piacokon egyaránt. A tranzakció zárását követően az ARTOFINFO változatlan formában fog tovább működni.

Piaci hírek

Majdnem olyan jól értünk az MI-hez, mint a focihoz

Honfitársaink más országok polgárainál magabiztosabban nyilatkoznak a mesterséges intelligencia kérdéskörében – derült ki egy nemzetközi kutatásból.
 
A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.