A Prezi szerdai közleményében az ember központi szerepét határozza meg a hatékony és sikeres kommunikáció feltételeként, új termékéről szólva pedig azt emeli ki, hogy azzal a központi szerep digitális kommunikáció esetében is megőrizhető. A Prezi Video nevű platform ugyanis lehetővé teszi az előadók és a vizuális tartalmak egyszerre, valós időben történő megjelenítését, az élő közvetítések mellett pedig természetesen a szerkesztett videók készítésére is alkalmas.
A Budapesten fejlesztett Prezi Videóval a cég szándéka szerint gyorsan, könnyen és olcsón lehet majd felvenni olyan filmeket, amelyekhez hagyományosan greenbox technológiára vagy hosszas utómunkára lenne szükség. Az online programmal az előadók úgy rajzolhatnak a képekre, hogy közben saját maguk is látszanak a képernyőn, a nézőknek így nem kell megosztani a figyelmüket a diák és a tényleges előadás között.
Az egymáshoz kapcsolódó elemek eddig is meghatározták a Prezi prezentációs megoldásait, a közleményből pedig kiderül, hogy mára több mint 100 millió felhasználó vette igénybe a vizuális történetmesélés eszközeit. A Prezi Videóval a cég most az előadások építőelemeinek olyan fajta prezentációját kívánja biztosítani, amilyet sokan csak a tévéműsorokból ismerhettek.
Izgalmasabb tartalom egyszerűen
Árvai Péter, a Prezi társalapító-vezérigazgatója úgy látja, hogy mára a szemtől szembe kommunikáció helyett a szemtől képernyőbe kommunikáció vált meghatározóvá, ennek alkalmazásához azonban a megszokottnál hatékonyabb, intenzívebb kommunikációs eszközökre van szükség. A szemből képernyőbe kommunikáció személyessé tételében pedig fontos lehet az arcok és a vizuális információ együttes megjelenítése, úgy az előadónak, mint a közönségnek.
A közleményben megszólal Somlai-Fischer Ádám, a Prezi másik társalapítója is, aki szerint a fejlesztők rengeteget kísérleteztek az új megoldás működésének egyszerűvé tételével, beleértve a felhasználói visszajelzések feldolgozását. A társaság az oktatástól kezdve az üzleti környezetekig egyszerűbb és izgalmasabb filmeket ígér, legyen szó használati útmutatókról, élő webinárokról, tréningekről vagy akár a közösségi médiára hangolt tartalmakról.
A több mint tíz éve működő Preziről legutóbb akkor írtunk, amikor a Reuters hírügynökség a kelet-európai startupokról szóló összeállításában a Prezit is példának hozta fel rá, hogy a térséghez köthető cégek egyike-másika már akvizíciókon keresztül is növekedni kezdett – utalva az adatvizualizációval foglalkozó lett Infogram 2017-es akvizíciójára. A vállalatnak ennek nyomán már San Francisco és Budapest mellett Rigában is van irodája, saját adatai szerint pedig a világ 190 országából származó 100 millió felhasználója eddig 400 millió nyilvános prezentációt hozott létre a Prezi eszközeivel.
Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata
Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.
Cyber Threat Intelligence: üzleti előny a sötét adatokból
Egyetlen kompromittált jelszó. Egy belépési pont, amit már nem használnak. Egy korábbi alkalmazott adatszivárgása. Ezek ma már nem csupán technikai hibák, hanem valós üzleti fenyegetések, amelyek a digitális alvilág piacán előbb bukkannak fel, mint ahogy a cég egyáltalán észrevenné.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak