Itthon is forgalomba kerül a kínai gyártó két legújabb belépőszintű okostelefonja. Mindeközben Donald Trump éppen meghosszabbította a céget sújtó amerikai korlátozó rendelkezéseket.

Tekintettel a koronavírus okozta globális gazdasági krízisre, kifejezetten jó ötletnek tűnik az alsó kategóriás mobilpaletta megerősítése. A most bemutatkozott két készülék pontosan ezt a szintet bőviti a Huawei portfóliójában, de több más termékkategóriában is frissül a kínálat. Apró probléma, hogy az új termékekben már nem támaszkodhat a felhasználó a Google mobilos ökoszisztémájára.

Két ifjú tehetség

Az új mobilos párosból az Y5p képviseli az abszolút megfizethető kategóriát. A 42 ezer forintos készüléket 5,45 hüvelykes, HD+ felbontású LCD kijelzővel szerelték, a számítási feladatokról pedig a nyolcmagos Helio P22 processzor gondoskodik 2 gigabájtnyi memóriával. A háttérkapacitás alap kiszerelésben 32 GB-os.

Hátul egy HDR-módban is használható 8 megpaixeles kamerát találunk, a másik oldalon pedig egy arcfelismerő funkcióval ellátott 5 megapixeles szenzor kapott helyett. Az Y5p 3020 mAh-es akkumulátora a gyártó adatai szerint tizenhét órányi videózást és tizenhárom óra netezést is elbírnak.

A duó erősebb tagja az Y6p nevet kapta és Magyarországon 62 ezer forintos árcédulával kerülhet boltokba. 6,3-as kijelző majdnem egy hüvelykkel nagyobb a kisöccsénél, a kávája viszont vékonyabb, ami elegánsabb külsőt kölcsönöz neki. Ennél a modellnél is a Helio P22 teljesít szolgálatot, annyi a többlet, hogy a RAM 3 gigára, az alap tárhely pedig 64 GB-ra hízott. 

Az Y6p triplakamerás rendszere egy 13 megapixles főkamerából, egy 5 megapixeles széleslátószögű kamerából és egy 2 megapixeles mélységszenzorból áll. Az előlapon pedig egy 8 megapixeles kamerával készülhetnek a szelfik. Az Y6p akkumulátora lényegesen komolyabb kapacitású. Az 5000 mAh-es erőforrásra támaszkodva elvben akár napokon átívelően is biztosított a folyamatos ellátás. Így már kifejezetten érdekes a rendelkezésre álló fordított töltési technológia, amivel más telefonokat lehet kisegíteni az Y6p akkujával.

Mindkét készülék az Android 10 alapjain nyugvó EMUI 10.1-es operációs rendszerrel és a cég saját mobil ökoszisztémájával, a Huawei Mobile Services (HMS) nyújtotta lehetőségekkel érkezik. Aki viszont nem tud létezni pédául a Google Play Store kínálata nélkül, annak egy utolsó lehetőséget is előhúzott a kalapból a kínai cég. A Huawei P30 Pro New Edition még az amerikai szankciók élesedése előtt tavaly debütált modell ráncfelvarrása, így erre továbbra is megengedett a keresőóriás ökoszisztémájának telepítése.

Trump továbbra sem békül

A héten az is biztossá vált, hogy egy ideig még biztosan nem lesznek Google-ös megoldások a Huawei új modelljeiben. Az amerikai elnök ugyanis aláírta a tavaly tavasszal nemzetbiztonsági kockázatokra hivatkozva meghozott, kínai vállalatokat célzó korlátozó intézkedések egyéves meghosszabbítását.

Így a Huawei számára tényleg nincs más hátra, mint előre és megpróbálni megkedveltetni a világ nyugati felével is saját androidos ökoszisztémáját. Ehhez persze a cég igyekszik minden lehetséges eszközt bevetni és különböző kezdeményezésekkel támogatja a külső fejlesztőket abban, hogy egyre több alkalmazás kerüljön fel a HMS kínálatába.

Konzumer tech

A vámtárgyalások miatt csúszhat az amerikai cégek EU-s büntetése

Az Európai Bizottságnak elvileg a héten kellett volna bejelentenie a Meta és az Apple ellen tavaly indított vizsgálatok eredményét, ám sajtóértesülések szerint Brüsszel az USA-val folytatott kereskedelmi tárgyalások miatt jegeli az ügyeket.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.