Magyarországon is jelentősebb változásokat hoz a cégek életében a Unified Communications és a Bring Your Own Device. (x)

Egyre jelentősebb változásokat hoznak a cégek életében az olyan térhódító informatikai trendek, mint a Unified Communications (röviden UC, azaz egységes kommunikáció) vagy a Bring Your Own Device (röviden BYOD, azaz "hozd a saját eszközöd"). Bár Magyarországon még kevésbé élnek a hasonló szolgáltatások előnyeivel, az informatikai modellek fejlesztésének és testre szabhatóságának köszönhetően a hazai vállalatok is egyre bátrabban integrálják rendszerükbe az újfajta technológiai megoldásokat. Felvetődik azonban a kérdés, hogy ténylegesen mit nyújtanak ezek az infokommunikációs szolgáltatások és hogyan képesek hatékonyabbá tenni az adott szervezetek működését. Ebben a témakörben fejtette ki véleményét Kováts Péter, az Invitel középvállalati igazgatóságának vezetője.

Egységes vállalati kommunikáció

Az egységes kommunikáció még nagyon korai életciklusban van Magyarországon: itthon a kisvállalatoknak mintegy 30 százaléka vesz igénybe ilyen szolgáltatásokat, miközben a fejlettebb országokban 65 százalékuk cserélte le a személyes találkozókat valamilyen üzleti kommunikációs megoldásra. Mindez nemcsak a piac, hanem a technológia miatt is alakult így: a múltban sok volt a drága és "szigetszerű" rendszer, amelyeknél hiányzott az integráció, többek között azért, mert a telekommunikáció és az informatika egymástól elválasztva működött.

Kováts Péter, az Invitel középvállalati igazgatóságának vezetője

"Az egységes kommunikáció nagyon jelentős mértékben képes fejleszteni egy cég kommunikációs képességeit, részben azon keresztül, hogy konszolidálja a kommunikációs eszközöket és csatornákat, tehát egyszerűsíti és hatékonyabbá teszi a működést. A hatékonyabb működés más oldalról költségmegtakarítást jelent. Ez viszont nemcsak a kommunikációs költségekben, hanem teljesen más területeken is jelentkezhet. Jó példa erre a sok telephelyes cégeknél a helyszíni egyeztetések kiváltása videokonferenciával, illetve az ebből fakadó utazási költségmegtakarítás." – összegezte Kováts Péter.

A szakértő hozzátette: az Invitel már letette az alapjait a megfizethető és fejlett kommunikációs megoldásoknak, amelyekkel összeolvasztható a kommunikáció távközlési és IT eleme. A társaság jelenleg is felhőalapokon kínál hosztolt alközponti szolgáltatást fontos kiegészítő funkciókkal, amelyek nem, vagy csak nagyon drága alközpontokban érhetőek el.

Az info- és telekommunikációs cég úgy látja, mostanra érett meg az idő arra, hogy az egységes kommunikáció időszerűségéről a hazai piacon is beszéljünk, és hogy az a vállalati kommunikáció megújításának platformját, szemléletét megjelenítse. Ennek a technológiának mondhatni előszobája a felhő technológián alapuló telefon-alközpont, amely az Invitel szolgáltatásai között is megtalálható IP Center néven. Ez a megoldás nem csak az asztali telefóniát modernizálja, de akár 30 százalékkal csökkentheti a kiadásokat, ráadásul rövid idő alatt kiépíthető, valamint havidíjas formában, beruházás nélkül igényelhető.

Bring Your Own Device – előny is lehet, nem csak kockázat

A BYOD (Bring Your Own Device – "hozd a saját eszközöd") költséghatékonyságot és teljes mobilitást eredményez az eszközök vegyes, azaz céges és magáncélú felhasználásával. Alkalmazása lehetővé teszi a munkavállalók egyéni igényeinek kielégítését, amely motiváltságot és produktívabb munkavégzést eredményez. Ezek a megoldások azonban egyelőre még nem terjedtek el széles körben. A szakértő szerint ennek az a legfőbb oka, hogy nem megoldott még a biztonság és kontroll, a céges költségek elszámolhatósága, valamint hiányzik egyfajta win-win modell. Ezt bizonyítja az a statisztika is, miszerint a távoli munkavégzés megfelelő, hatékony működését elősegítő stratégiával a nagyvállalatoknak csupán 35, a kis- és középvállalatok pedig mindössze 21 százaléka rendelkezik.

Pedig az alapfeltételek már adottak lennének: a hazai nagyvállalatok közel háromnegyede, míg a kis- és középvállalatoknak valamivel kevesebb, mint kétharmada támogatja a vállalati IT-rendszer elérését okoseszközökről.

Az Invitel komolyan foglalkozik a kérdéssel, hogy a BYOD révén miként tudja tovább növelni az üzleti folyamatok hatékonyságát, és több lépcsőben, fokozatosan tervezi bevezetni ennek az elemeit.

A bitcoin lesz Oklahoma olaja

A szövetségi állam kormányzója aláírta azt a törvényt, amely garantálja többek között az oklahomaiak kriptobányászathoz való jogát.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.