Bár néhány évvel ezelőtt még az egész vállalatot átnevezték miatta, az újabb elbocsátásokkal egyre nyilvánvalóbb, hogy takarékra teszik a világmegváltó VR-projektet.
Hirdetés
 

A Meta kísérletéből nem lett sikertörténet a virtuális munkaértekezletre, koncertekre, vásárlásra vagy játékra is alkalmas metaverzum felépítésé: bár 2021-ben még a korábban Facebookként futó vállalat nevét is megváltoztatták, az elmúlt években dollármilliárdokat bukott a vízió megvalósításáért felelős Reality Labs működésén. Közben a mesterséges intelligenciából lett az új sláger, amire a Meta is all-int mondott, és a tavaly ilyenkor bejelentett elbocsátási körben már a metaverzumos csipeket fejlesztő részleg is érintett volt, most pedig kiderült, hogy még több alkalmazottat küldenek el erről a vonalról.

A The Verge beszámolója alapján a leépítés ezúttal a Quest VR headseteken és a kapcsolódó alkalmazásokon dolgozó munkatársakat sújtja. Ezt a Meta szóvivője "az Oculus Studios néhány csapatának strukturális és szerepkörbeli változásaként" határozta meg, ami "hatással volt azok méretére" is, természetesen hatékonyabbá téve a munkájukat. Mindezt összefüggésbe helyezi, hogy a Bloomberg szerint már a legutóbbi hullámban is több mint 100 embert bocsátanak el a Reality Labstől, ahol több tízmilliárd dollár elköltésével sem sikerült megalkotni az eredeti ambícióiknak megfelelő megoldásokat.

Megint csak idén jönne a nagy áttörés

A Futurism által idézett adatokból kiderül, hogy a Meta Ray-Ban okosszemüvegei jobban fogytak a vártnál, de a VR-headsetek értékesítésében folyamatos visszaesést tapasztalnak, ami jelzi a technológia iránti érdeklődés csökkenését. A metaverzumos kísérlet februárig összességében közel 70 milliárd dolláros veszteséget termelt, amikor is egy annyira borzalmas promóciós videót tettek közzé a Horizon Worlds alkalmazásról, hogy a széles körű gúnyolódás nyomán végül törölték az anyagot. Ezzel mindenki el is könyvelte, hogy mostanában verik be az utolsó szögeket a Meta VR-platformjának a koporsójába.

A beszámolók arra is kitérnek, hogy Mark Zuckerberg vezérigazgató ugyan engedett a piaci nyomásnak, és a metaverzumból a mesterséges intelligencia felé vette az irányt, de ma már a technológiai befektetők és a technológiai vezetők is a közelgő MI-buborék lehetőségét latolgatják, mivel a kereslet növekedése egyelőre ott sem indokolja az egészen hajmeresztő ​​összegű beruházásokat. Maga Zuckerberg januárban ismét nagy fordulópontot ígért a metaverzum fejlődésében, de a kommentárok szerint ezt akár arra is érthette, hogy a jövőben nem égetnek majd el rá teljesen feleslegesen dollármilliárdokat.

Közösség & HR

Egyelőre nem sok vizet zavarnak a munkára fogott chatbotok

Egy átfogó kutatás szerint a generatív algoritmusok irodai használata semmilyen szempontból nem forgatta fel a munka világát.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.