Az USA pénzügyminisztériuma szerint a távol-keleti ország egyik legvagyonosabb vállalkozója rászedett és kényszermunkára fogott emberekkel végezteti el az online bűncselekményeket.

Az amerikai pénzügyminisztérium külföldi eszközök ellenőrzésével foglalkozó hivatala tegnap szankciókat jelentett be Ly Yong Phat, Kambodzsa egyik leggazdagabb vállalkozója, egyben szenátora ellen. A vádak szerint a legfelsőbb politikai körök bizalmát élvező üzletember vagyonát online csalásokat végrehajtó hálózat gyarapítja, amelynek működését ráadásul erőszakkal fogva tartott, megfélemlített emberekkel végeztetik el.

A hivatal meggyőződése, hogy az O Smach Resort elnevezésű üdülő tulajdonképpen az online csalásokra specializált hálózat kényszermunkatáboraként funkcionál. A létesítményt az L.Y.P. Group nevű konglomerátum birtokolja, amelynek tulajdonosa pedig nem más, mint maga Ly.

Az üdülőből kimentett áldozatok beszámolói szerint a különféle kitalált munkavállalási ígéretekkel odacsábított emberektől elvették telefonjukat és papírjaikat, majd arra kényszerítették őket, hogy kriptovalutás ügyletek és kamu befektetések belengetésével szedjenek rá gyanútlan internetezőket a világban.

A pénzügyminisztériumi közlemény rendszeres verésekről, sokkolóval végrehajtott bántalmazásokról ír, de az is előfordult, hogy a szerencsétlen áldozatoktól váltságdíjat követeltek, illetve azzal fenyegették őket, hogy más hasonló bandának adják el őket. Információk szerint legalább ketten öngyilkosságba menekültek a reménytelen helyzet miatt.

Kényes gócpont

A világ internetes csalóbandáinak jelentős része működik az indokínai térségben, ami miatt az Egyesült Államok már többször igyekezett nyomást gyakorolni, és többek között Kambodzsát is felszólította, hogy számolja fel ezeket a bűnbandákat. A Reuters értesülései szerint Washington már hónapok óta fontolgatta a szankciókat, de azt végül év elejéről mostanra halasztották. Az indok az volt, hogy az USA-ban abban bíztak, hogy a tavaly vezetőváltáson átesett országot sikerül kicsit eltávolítani a kínai befolyástól.

Biztonság

Kifogytak volna a felhőszolgáltatók az újításokból?

Az InfoWorld USA-szerte ismert szakértője, David Linthicum szerint ez a helyzet. Túl sokba kerül az innováció, és túl lassan térül meg.
 
Egy cég legacy rendszerei, fejlődési tervei mellett a belső kompetenciái és a beruházási készsége is befolyásolják, hogy milyen SD-WAN modellt érdemes választania.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.