Az informatikai óriás ma sajtóközleményben jelentette be a biztonsági megoldásokban érdekelt Q1 Labs felvásárlását. Öt éven belül ez volt az ötvenedik cég, amely az IBM kosarába került.
Hirdetés
 

Az IBM sosem rejtette véka alá, hogy az organikus növekedés mellett okos felvásárlásokkal is igyekszik bővíteni portfólióját és összbevételét. Ennek keretében az elmúlt években alig telt el hónap, hogy ne közöltek volna hírt egy újabb akvizícióról.

100 és 300 millió
dollár értékű cégeket néz ki magának az IBM.
Ma a közel kétezres ügyfélkörrel büszkélkedhető, biztonsági információk gyűjtésére és elemzésére szakosodott Q1 Labs került a kosárba. A felvásárlás lezárását követően a tervek szerint a cég vezetője veszi át az IBM frissen kialakított biztonsági üzletágat, amivel a biztonsági szoftverek és szolgáltatások nagyjából 100 milliárd dolláros piacából akarnak minél nagyobb szeletet kihasítani.


Kicsiket harapnak
Az IBM alelnöke, Steve Mills a Bloombergnek nyilatkozva világossá tette, hogy további felvásárlásokkal fogják erősíteni meglévő eszköztárukat. Bár a cég megközelítőleg 12 milliárd dollárnyi készpénzállománnyal rendelkezik, Mills 100 és 300 millió közötti akvizíciókat harangozott be. Ez összhangban van a vállalat eddigi években folytatott gyakorlatával. Azaz inkább közepes méretű darabkákból építkeznek, és - ellentétben például a HP-val - nem költenek 10 milliárdokat egyetlen vállalatra.

Az elmúlt öt év alatt a Q1 megvásárlása volt az ötvenedik akvizíciója az IBM, és az évnek még közel sincs vége...

2006 15
2007 10
2008 14
2009 7
2010 15
2011 4

A LinkedIn előfizetői nem hagyják annyiban, hogy az oldal eladta adataikat

Csoportos keresetet adtak be a cég ellen egy kaliforniai bíróságon, amivel kártérítés megfizetésére akarják rászorítani a közösségi platformot.
 
A szoftveresen definiált WAN egyik fontos üzenete, hogy a biztonság és a hálózatmenedzsment magasabb fokú integrációjával jelentősen növelhető egy szervezet kiberbiztonsági szintje.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.