A Nokiát már az ág is húzza: a folyamatos problémákkal küszködő finn vállalat most éppen kénytelen volt újratervezni a második negyedéves eredményeit. Eközben még mindig a Symbiant erőltetik egy új verzió és két készülék formájában.
Bár a legyártott mobiltelefonok darabszámát tekintve még mindig világelsőnek számít, a Nokia üzleti szempontból egyre kevésbé számít jó partinak. Az okostelefonok piacán éveket késlekedő, majd a Symbian^3 alapú készülékekkel gyengén visszatérő finn gyártó számaiban egyelőre a Microsofttal kötött átfogó megállapodás sem hozott pozitív változást, és a vállalat bejelentése szerint a közeljövő sem lesz túl rózsás.

A lejtmenet folytatódik A Nokia befektetőinek szóló hivatalos előrejelzése szerint az eddigi bukdácsolás után át kellett gondolniuk a második negyedéves pénzügyi terveiket. Ugyan pár hónappal ezelőtt még 6,1-6,6 milliárd eurós forgalom mellett 6 és 9 százalékos nettó profitot jósoltak a legfontosabb divízió, a Devices & Services számára, új közleményükben arról nyilatkoztak, hogy az üzletág teljes bevétele mindenképpen kevesebb lesz, és a nyereségük épphogy eléri majd a megtérülési szintet.


A tőzsde villámgyorsan reagált a hírre: egy nap alatt több mint 13 százalékot esett a Nokia papírok árfolyama. A WestLB elemzője, Thomas Langer ráadásul a következő negyedévre sem jósol túl sok jót, szerinte a Nokia egyetlen esélye, hogy gyorsan rámozdul a Windows Phone 7 Mango frissítésére, és olyan készülékeket jelentet meg a Microsoft operációs rendszerével, amelyek hardveresen is sokkal jobbak, mint a többi gyártó windowsos telefonjai.

Anna a Symbian utolsó esélye? Eközben a Nokia épp a napokban kezdte meg két új okostelefon szállítását, melyeken még mindig nem a Windows Phone 7-et, hanem a Symbian^3 operációs rendszert erőltetik. Az üzleti célra ajánlott E6, valamint a multimédiára kihegyezett X7 az első két olyan modell, amelyeken az Anna, a gyengélkedő rendszer ráncfelvarrott változata fut.

Az E6 egyszerre hasonlít a korábbi E71-re és az újabb BlackBerry mobilokra, hardveres QWERTY billentyűzete 640x480 képpontos felbontású érintőkijelzővel párosul. A Mail for Exchange, Microsoft Communicator Mobile és Microsoft SharePoint támogatással felvértezett készülék - talán szintén a BlackBerryk közönségét megcélozva - a kommunikációra helyezi a legfőbb hangsúlyt.

Az X7 gyakorlatilag az N8 okostelefon érintőkijelzőjét továbbgondoló szórakoztatóközpont, a 4 hüvelykes képátlóhoz 640x360 képpontos felbontás társul. A telefon kinézete is az N8 helyenként lekerekített téglájára hajaz, a megcélzott vásárlók pedig inkább a médiafogyasztó, filmnéző, zenehallgató és netező fiatalok.

A Symbian ^3 Anna a közlemények szerint "az elkövetkezendő hónapokban" elérhetővé válik a korábbi Symbianos készülékekre, így az N8-ra és a C7-re is letölthető frissítés formájában.

WP7 szőnyegbombázásra készül a Nokia
Tovább tart a Nokia vesszőfutása
Mindent a Windows Phone 7-re tesz fel a Nokia

Az erdőtüzet jelző MI is befuccsol emberi segítség nélkül

Fürdik a befektetői pénzben és állmai megrendelésekben a Pano nevű startup, amelynek technológiáján továbbra is kifognak a felhők, a por vagy a szándékosan gyújtott tüzek.
 
Hirdetés

Cyber Threat Intelligence: üzleti előny a sötét adatokból

Egyetlen kompromittált jelszó. Egy belépési pont, amit már nem használnak. Egy korábbi alkalmazott adatszivárgása. Ezek ma már nem csupán technikai hibák, hanem valós üzleti fenyegetések, amelyek a digitális alvilág piacán előbb bukkannak fel, mint ahogy a cég egyáltalán észrevenné.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.

a melléklet támogatója a One Solutions

Hirdetés

Miért kell az üzleti intelligenciának megelőznie az MI bevezetését?

A felfokozott várakozásokhoz képest kiábrándító az MI-bevezetések valósága, ebben pedig a fő bűnös a rossz adatminőség és nem megfelelő adatinfrastruktúra.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.