Június 30-ig lehet jelentkezni az EIT ICT Labs mesterképzéseire, melyeket többek között a BME-n és az ELTE-n indítanak. A hallgatóknak nem kell tandíjat fizetniük, sőt ösztöndíjat is kapnak.
Hirdetés
 
Idén is ingyenes, ösztöndíjjal is támogatott mesterképzésket indít az EIT ICT Labs. A nemzetközi informatikai és kommunikációtechnológiai képzésein a programban részt vevő hallgatók nyolc európai ország 19 egyetemén végezhetik a kétéves mesterképzést, minden évben más ország egyetemén. A képzés az Unió állampolgárainak ingyenes.

Az ELTE és a BME is vár hallgatókat Az ELTE-n a Service Design and Engineering (szolgáltatásközpontú programtervezés), valamint a Security and Privacy (biztonság és adatvédelem) programokra várja az informatikus vagy matematikus alapképzést idén befejező vagy már korábban diplomát szerzett szakembereket. A program vezetője Horváth Zoltán és Istenes Zoltán. A BME pedig Media Communications Services témakörben várja a hallgatókat – ott a programvezető Szabó A. Csaba.

„Az EIT ICT Labs mesterképzésekkel teljesen újszerű képzési modellt honosítunk meg Magyarországon, amelynek alapja az európai egyetemek és vállalatok együttműködése. A program jól alkalmazkodik a globális munkaerőpiaci igényekhez, és a magas szintű szakmai tartalom mellett, kiemelt hangsúlyt fektet az innovációs és üzleti ismeretek oktatására is. E képzések különös vonzerejét a piacképes kettős diplomán túl, az ösztöndíjak, a külföldi nyári iskolai részvétel lehetősége és a szakmai gyakorlatok széles választéka jelentik” – mondta dr. Horváth Zoltán, az ELTE Informatikai Karának dékánja, aki egyben az EIT ICT Labs Magyar Nemzeti Társult Csomópont vezetői feladatait is ellátja.

A Budapestre jelentkezők többek között nagy nemzetközi cégek magyar leányvállalatainál végezhetik a szakmai gyakorlatukat, például az Ericsson Magyarországnál, a Cisco Systemsnél, a Nokia Siemens Networksnél vagy a GE Healthcare-nél. Emellett az EIT ICT Labs új informatikai középvállalati platformjának tagjait is megismerhetik. Ennek tagjai jelenleg az AITIA, a Bonn Hungary, az Intellifactory, a BInergy, a NETvisor, a BalaBit, az IND, a Prezi, valamint részt vesz a platform munkájában az Informatikai, Távközkési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) is.

A jelentkezési felhívást közzétevő sajtóközlemény idézi Pribil Dávidot, az EIT ICT Labs Master School elsőéves, jelenleg Svédországban tanuló hallgatóját, aki a következőképpen írta le a képzést: „workshopok formájában tanulunk, ami projektmunkára ösztönöz, és új tanulási módszerek, illetve stratégiák kialakítását teszi szükségessé. A képzés sajátossága az üzleti ismereteket és vállalkozói szemléletet közvetítő Innovation and Entrepreneurship (innovációs és üzleti) Minor, amely minden szakon egységes. Egy adott szakirányon belül, az első évfolyamon valamennyi egyetem ugyanazon alapozó tárgyakat kínálja. Eltérés a másodéven mutatkozik, ahol a szakirányos tárgyakat és szakmai gyakorlatot az adott egyetem és ipari partnereinek kutatási profilja határozza meg.”

Alapképzés, angol tudás, motivációs levél A képzésre elsősorban informatikus, villamosmérnök vagy matematikus alapképzettséggel rendelkező diákok jelentkezését várják. A pályázathoz az angol nyelvtudást, valamint a megfelelő informatikai, illetve matematikai alapképzés elvégzésének igazoló dokumentum mellé motivációs levelet kell csatolni. A jelentkezőknek azt is el kell dönteniük, hogy a képzés első és második évét mely európai országban teljesítik. Az első öt pályázó meghívást kap az „EIT ICT Labs Trentói Nyári Egyetem 2013” rendezvényre. A részletes információkat az egyetemek oldalain, valamint az EIT ICT Labs honlapján találják az érdeklődők.

Hiányszakma volt és lesz az informatikus
Videokonferencia: oktatás határok nélkül

Trump a nem létező robothadseregnek is keresztbe tett

Eddig sem volt könnyen hihető, hogy az egyre nagyobb bajban lévő Tesla már az idén ezerszám gyártja majd a humanoid robotokat, de a kínai kereskedelmi korlátozásokkal alapanyag sem feltétlenül lesz a gyártásukhoz.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.